Dołącz do nas

Klub

List otwarty byłego Klubu Biznesu do prezydenta Marcina Krupy

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Wczoraj członkowie byłego Klubu Biznesu złożyli w Urzędzie Miasta Katowice pismo skierowane do prezydenta Marcina Krupy. Pismo ma formę listu otwartego. Dostaliśmy jego treść na maila z prośbą o publikację, co niniejszym czynimy.

Katowice, 28.03.2022

Prezydent Miasta Katowice
Sz.P. dr Marcin Krupa

Szanowny Panie Prezydencie.

My, niżej podpisani, przedstawiciele byłego Klubu Biznesu GKS Katowice, w trosce o dobro i przyszłość naszej GieKSy pragniemy zasygnalizować następujące aspekty działalności, które obecnie nie działają we właściwy sposób, a w przyszłości powinny być fundamentem funkcjonowania zdrowego i silnego klubu sportowego:

– obecnie nie działa Klub Biznesu GKS Katowice, organizacja, której zalążek powstał wiele lat temu, gdy GKS Katowice podnosił się po spadku na czwarty poziom rozgrywkowy. Towarzyszyliśmy GieKSie w marszu na wyższe poziomy rozgrywkowe. Od początku w Klubie Biznesu działały osoby, pasjonaci i wierni kibice GieKSy, którym dobro klubu leżało na sercu w sposób znacznie wykraczający poza działalność marketingową. Piękna idea współpracy na rzecz klubu, który kochamy, była realizacją naszych pasji. Niestety ta piękna idea w momencie pojawienia się nowego prezesa przestała być pielęgnowana, upadła i nie funkcjonuje od kilku lat, co jest złym prognostykiem w aspekcie przyszłego rozwoju naszego Klubu i w perspektywie powstania nowego stadionu, którego gospodarzem powinni być wspólnie miasto, Klub, jego wierni kibice oraz sponsorzy – ci więksi i mniejsi, aby razem budować Klub nie tylko od strony finansowej, ale przede wszystkim organizacyjnie i wizerunkowo.

– Sport to nie tylko pieniądze. Bardzo doceniamy fakt inwestowania przez miasto Katowice znaczących środków finansowych w GieKSie. Zwracamy jednak uwagę na fakt, że sport to przede wszystkim emocje, pasja i tworzenie ZWYCIĘSKIEGO ZESPOŁU – na boisku oraz poza nim, bo ZESPÓŁ to nie tylko trenerzy, piłkarze, siatkarze, hokeiści, szachiści, czy kierownictwo i pracownicy klubu, to także wspaniali kibice, tworzący wyjątkową atmosferę oraz sponsorzy, którzy z jednej strony wprowadzają zdrowy model funkcjonowania klubu, zasilając klub środkami finansowymi spoza budżetu miasta, zaś z drugiej strony tworzą grupę pasjonatów, często związanych emocjonalnie z klubem, którzy budują społeczność wspierającą GieKSę, będąc z nią na dobre i na złe. Sprawmy, aby ten Zespół był niezwyciężony, ale do tego potrzebujemy jedności i siły wszystkich jego członków. Poza pracownikami klubu GieKSa ma solidny kapitał w postaci wyjątkowej społeczności kibiców oraz biznes, który chce być blisko Klubu. Potrzebujemy jedności, zintegrowania całego zespołu i jego działań oraz podążania w jednym kierunku dla osiągnięcia liczącej się pozycji na mapie polskiego sportu, na którą GieKSa zasługuje, poprzez swoją tradycję i wiele osiągniętych sukcesów.

– Klub Biznesu w przeszłości liczył ponad 50 firm, które rocznie generowały wpływy do GieKSy w wysokości ponad 300 tys. złotych rocznie. W porównaniu do inwestycji ze strony miasta kwota może nie wydawać się znacząca, ale pragniemy wskazać na ograniczone możliwości przyciągania dużych sponsorów z powodu dotychczasowej infrastruktury klubu (stadion, który lata świetności ma za sobą). Mimo niesprzyjających warunków infrastrukturalnych dla przyciągania partnerów biznesowych stworzono silnie zintegrowany Klub Biznesu, do którego należały zarówno małe, średnie, jak i duże firmy. Na śniadaniach Klubu Biznesu pojawiali się zarówno ówcześni sponsorzy, jak i potencjalni nowi sponsorzy, w tym tak duzi partnerzy jak firmy Randstad czy Qatar Airways. Model funkcjonowania Klubu Biznesu oraz grupa firm wspierających GieKSę stanowiły znakomity fundament do tworzenia potęgi GieKSy w przyszłości, w nowych warunkach jej funkcjonowania – na nowym stadionie ze świetną infrastrukturą sprzyjającą promocji GieKSy oraz jej sponsorów, byłych, obecnych, a także przyszłych, dla których nowy stadion będzie znakomitym nośnikiem produktów marketingowych.

– niestety po spadku GieKSy do drugiej ligi, zniknęła obsługa sponsorów, Klub Biznesu przestał funkcjonować i brakowało woli jego kontynuacji ze strony nowego kierownictwa GieKSy. Co więcej, podniesiono pakiety sponsorskie po spadku, co dodatkowo skutkowało zmniejszeniem się atrakcyjności marketingowej klubu.

– jakkolwiek bardzo pozytywnie oceniamy decyzję miasta o wielosekcyjności klubu (notabene ta decyzja była omawiana z przedstawicielami Klubu Biznesu), to jest ona niewykorzystywana pod kątem sponsoringowym.

Pragniemy zaznaczyć, że naszym celem nie jest uderzanie bezpośrednio w kierownictwo GieKSy i w Prezesa Szczerbowskiego, ale zwrócenie uwagi na istniejący problem i potrzebę podjęcia działań zarówno na poziomie Klubu, jak i również miasta.

Jakie są według nas warunki tego, aby GieKSa była przygotowana nie tylko sportowo, co oczywiste, ale także organizacyjnie, finansowo i wizerunkowo do stworzenia na nowo potęgi GieKsy?

– reaktywacja i aktywne działanie ze strony GieKSy i działu marketingu, ze wsparciem władz miasta, dla stworzenia na nowo Klubu Biznesu, poprzez promowanie GieKSy wśród byłych i potencjalnych sponsorów oraz partnerów biznesowych Klubu

– stworzenie pakietów sponsorskich, które pozwolą na wejście do Klubu nie tylko dużych firm, ale także firm małych i średnich, które wnoszą, poza kapitałem pieniężnym, znaczący kapitał emocjonalny, jakże potrzebny dla stworzenia sukcesu w sporcie

– przedyskutowanie z poprzednimi członkami Klubu Biznesu modelu sponsorskiego, w jakim powinien funkcjonować nasz Klub

– uruchomienie regularnych, comiesięcznych spotkań przedstawicieli GieKSy z Klubem Biznesu, aby integrować działania w kierunku osiągnięcia sukcesu w każdym wymiarze funkcjonowania klubu sportowego

– oddelegować w GieKSie osobę do stałego kontaktu z przedstawicielami biznesu i Klubem Biznesu

– umieścić w Radzie Nadzorczej przedstawiciela Klubu Biznesu celem integracji prowadzonych działań

Stwórzmy razem ZWYCIĘSKI ZESPÓŁ na boisku i poza nim, połączmy aspekty sportowe i najwyższą jakość naszych zespołów sportowych, z wyjątkową społecznością kibiców, oraz najwyższym poziomem funkcjonowania GieKSy w obszarze organizacyjnym, finansowym i wizerunkowym.

Z poważaniem

członkowie byłego Klubu Biznesu

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

3 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

3 komentarze

 1. Avatar photo

  Łukasz Z.

  29 marca 2022 at 20:27

  Bardzo ważny głos. Potrzebujemy zarówno pieniędzy sponsorów jak i pozytywnej otoczki wokół klubu. Pewne rzeczy zostały zaniedbane ale nigdy nie jest za późno by poszybować w górę. To wszystko musi się zgadzać. Pieniądze, infrastruktura, wyniki ale także otoczka wokół klubu!!! To wszystko musi iść jednym torem i wszyscy muszą być maksymalnie zaangażowani. W jedności siła!

 2. Avatar photo

  szczerbowskiout

  29 marca 2022 at 21:57

  Obawiam się, że już nie uda się odbudować tak silnego i prężnie działającego Klubu Biznesu. Nie wierzę by ktoś chciał ich znowu zapraszać na spotkania i konferencje. Z takim nazwiskiem prezesa? Sam bym się wstydził gdzieś jechać.

 3. Avatar photo

  Marcin

  30 marca 2022 at 14:11

  Gdzie znajdę zestawienie o zarobkach piłkarzy oraz zarządu?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice Piłka nożna

Święta Wojna bez kibiców z Sosnowca

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Druga galeria z meczu GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec. Pełny stadion, oprawa na Blaszoku, doping przez 90 minut – tak zaprezentowali się kibice GieKSy. Brakło kibiców Zagłębia, którzy mimo dotarcia pod bramy, nie weszli do sektora gości. 

Kontynuuj czytanie

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Kibice

20 tysięcy na 20-lecie Ultras GieKSa

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W tym roku Ultras GieKSa obchodzi swoje 20. urodziny. Aby obchody były huczne i godne działalności grupy potrzeba wsparcia nas wszystkich.

Na portalu zrzutka (tutaj) została odpalona zbiórka środków, której celem jest zebranie co najmniej 20 tysięcy złotych. Tak opisują zrzutkę sami Ultrasi:

Na 2023 rok przypada rocznica powstania grupy, która od dwóch dekad, nieprzerwanie nadaje kolorytu naszym trybunom.

Ultras GieKSa’03 zawsze dba o najwyższą jakość opraw i organizacji meczów nie tylko przy Bukowej czy Satelicie, ale również na wyjazdach. Świętowanie jubileuszu zapowiada się jak zwykle hucznie, ale abyśmy mogli zrealizować wszystkie plany związane z obchodami, potrzebujemy Waszego wsparcia.

Zachęcamy Was do wsparcia naszych działań na trybunach i zapewniamy, że każda złotówka (jak zawsze) zostanie dobrze wydana, tak aby gwiazda pomyślności nigdy nie zagasła Gwiazdom Sceny Ultras!

Pozdrawiamy i do zobaczenia na szpilach przy Bukowej, w Satelicie oraz na wyjazdach!

#całaGIEKSArazem

Zachęcamy każdego z Was do wsparcia!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

Made with by Cysiu & Stęga