Derbowy zimny prysznic

Dodano przez Jarecki | 25 listopada 2020 13:00
Licznik odwiedzin: 325

Kiedy zdobyć punkty, jak nie w meczu z czerwoną latarnią ligi? A że to miały być derby to tym lepiej. Niestety życzenia sobie, a życie sobie. Górnik Zabrze przegrał w derbach z Piastem Gliwice 1:2.

Górnik zaczął spotkanie z Jimenezem i Janżą na ławce. Od początku spotkania optyczną przewagę miał Górnik, ale to Piast miał lepsze okazje do odniesienia zwycięstwa. W 29. minut błąd Prochazki wykorzystał Świerczok i mimo asysty obrońców wyszedł sam na sam z bramkarzem. Napastnik gliwiczan nie dał szansy Chudemu. Niewiele zabrakło, a Piast podwyższyłby prowadzenie, ale tym razem obrońcy Górnika stanęli na wysokości zadania. Do szatni gliwiczanie schodzili z jednobramkową przewagą. Drugą połowę spotkania trener Brosz rozpoczął od zmian. Boisko opuścili Wojtuszek, Rostkowski oraz Sobczyk, natomiast weszli Janża, Jimenez i Bainović. Gdy wydawało się, że zabrzanie doprowadzą do remisu, to stracili drugą bramkę. Konczkowski podał do niepilnowanego w polu karnym zabrzan Milewskiego, a ten silnym strzałem pokonał Chudego. Kilka minut później Górnik zdobył kontaktowego gola. Bainović podał dokładnie do Jimeneza, a ten w sytuacji są na sam nie dał szans Plachowi. Niestety mimo starań zabrzanom nie udało się doprowadzić do wyrównania. Wynik nie uległ już zmianie i z Gliwic Górnik wrócił na tarczy.

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1:2 (0:1)

0:1 – Świerczok, 29′
0:2 – Milewski, 66′
1:2 – Jimenez, 72′

Górnik Zabrze: Chudy – Gryszkiewicz, Koj (c), Wiśniewski, Rostkowski (46′ Janża), Prochazka (72′ Ściślak), Masouras (86′ Ryczkowski), Nowak, Wojtuszek (46′ Bainović), Krawczyk, Sobczyk (46′ Jimenez)
Rezerwowi: Kudła – Paluszek, Evangelou, Jimenez, Wolsztyński, Ryczkowski, Ściślak, Bainović, Janża
Trener: Marcin Brosz

Piast Gliwice: Plach – Kirkeskov, Czerwiński, Malarczyk, Konczkowski, Sokołowski, Chrapek, Milewski, Badia (64′ Żyro (75′ Jodłowiec)), Świerczok, Steczyk (86′ Pyrka)