[RELACJA] Kibice GieKSy pod KWK WUJEK!

Dodano przez Marcin | 17 grudnia 2019 22:38
Licznik odwiedzin: 1226

Kibice GieKSy od kilku lat regularnie biorą udział w rocznicowych obchodach pacyfikacji KWK Wujek. Oprócz obecności pod Pomnikiem Krzyżem 16 grudnia, co roku prowadzimy również szereg akcji mających na celu budowanie świadomości wśród mieszkańców Katowic właśnie o tym wydarzeniu.

W tym roku kibice z Brynowa przygotowali dużą społeczną akcję – „AKCJA KOTYLION”. Jako pierwsi kotyliony odebrali kibice GieKSy podczas jednego z meczów naszej hokejowej sekcji. Również podczas tego spotkania trybuny w Satelicie przyozdobione zostały transparentami „Chwała Bohaterom z Wujka” oraz transparentem z nazwiskami zamordowanych górników. Specjalnie przygotowane przez nas kotyliony pamięci dostępne były w siedzibie Muzeum Izby Pamięci KWK Wujek, największym osiedlowym sklepie zlokalizowanym tuż obok Kopalni Wujek oraz popularnym „Blaszoku” w centrum miasta. Dodatkowo, kotyliony otrzymali od nas wszyscy radni miasta Katowice i warto podkreślić, że udział w akcji wzięli przedstawiciele każdej opcji politycznej katowickiego magistratu. Kotyliony były też dostępne dla uczestników drugiej edycji „Biegu 9-ciu Górników” gdzie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy. Z pewnością akcja będzie kontynuowana w kolejnych latach, dlatego już teraz zachęcamy kibiców GieKSy i mieszkańców Katowic do przypięcia tego symbolicznego znaku właśnie w dniu 16 grudnia!

Podczas samych uroczystości byliśmy obecni w około 130 osób. Warto podkreślić, że kolejny raz zostaliśmy oficjalnie powitani podczas otwarcia uroczystości. Rzadko się zdarza, by kibice byli witani na równi z premierem, prezydentami miast, przewodniczącymi związków zawodowych itd. Nasza oficjalna delegacja złożyła kwiaty pod Pomnikiem Krzyżem, a kilka chwil później nasza grupa zaprezentowała pod murami kopalni małą oprawę, na którą składało się symboliczne 9 rac, 9 transparentów z twarzami zamordowanych górników oraz transparent z ich nazwiskami. Głośne okrzyki „Cześć i chwała bohaterom” oraz „Krwawy grudzień pamiętamy, dziś górników wspominamy” niosły się między brynowskimi blokami. Po zaprezentowaniu oprawy GieKSiarze już we własnym zakresie zapalali przygotowane wcześniej znicze, odbierali ostatnie sztuki kotylionów oraz oddawali się chwili zadumy w tym ważnym miejscu naszego miasta.

Wszystkim obecnym dziękujemy za udział w uroczystościach, a wszystkich, którzy doceniają nasze działania, zachęcamy do finansowego wsparcia tej inicjatywy. TUTAJ odbywa się zbiórka, tam też znajdziecie szczegółowy opis wydatków, które ponieśli kibice z Brynowa.

Pieniądze można wpłacać na konto Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” z dopiskiem KWK WUJEK. Wszystkie środki pozwolą spłacić tegoroczne wydatki, oraz zwiększyć wielkość akcji kotylion w przyszłym roku, dlatego gorąco zachęcamy do wpłat.

Santander
71 1090 1186 0000 0001 2146 9530
SK 1964
ul. Bukowa 1a, 40-108 Katowice

Pamięć o naszych lokalnych bohaterach nigdy nie może zostać zapomniana, a my jako mieszkańcy Brynowa, kibice GieKSy czy po prostu patrioci – nigdy na to nie pozwolimy. Za rok, jak zwykle – WIDZIMY SIĘ POD KRZYŻEM!

Cześć i chwała bohaterom!

Brynowska GieKSa

FOTO: JURGEN

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*