Koniec zgrupowania w Siedlcach

Dodano przez kosa | 13 lipca 2021 19:34
Licznik odwiedzin: 1092

Piłkarki GKS Katowice zakończyły dzisiaj kilkudniowe zgrupowanie w Siedlcach, podczas którego rozegrały dwa mecze sparingowe.

Pierwszymi rywalkami GieKSy w okresie przygotowawczym były mistrzynie Litwy, które przygotowują się do eliminacji Ligi Mistrzyń. W pierwszej połowie straciliśmy tylko jedną bramkę, w drugiej było już gorzej i ostatecznie Litwinki wygrały 4:0. Spotkanie dla oficjalnej strony klubowej podsumował trener Witold Zając: „Rywal był bardzo wymagający, bo zdecydowanie bardziej doświadczony. Na dodatek dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Mimo to w pierwszej połowie spotkania to my mieliśmy przewagę na boisku. Po przerwie dominował już zespół z Litwy. Szkoda straconych goli po dość prostych błędach.”

W drugim sparingu piłkarki GKS Katowice zmierzyły się z mistrzyniami Polski Czarnymi Sosnowiec, które do meczu przystąpiły w rezerwowym składzie (w ten sam dzień pierwszy skład Czarnych zagrał przeciwko FK Gintra-Universitetas). Mecz był rozgrywany 2×40 minut i zakończył się wygraną naszej drużyny 3:1. Bramki zdobywały: najlepsza aktualnie napastniczka GieKSy Klaudia Maciążka, sprowadzona w tym oknie transferowym Amelia Bińkowska oraz powracająca po kontuzji Nicola Brzęczek. Trener Zając tak podsumował spotkanie dla GKSKatowice.eu: „Trenujemy dwa razy dziennie, więc zawodniczki na pewno czują w nogach spore obciążenia. Pomimo upału, mocno popracowały na boisku. Cieszy wygrana, bo na pewno buduje to morale zespołu. Dla mnie równie dobrą informacją jest, że nie mamy w zespole żadnych poważniejszych urazów. Do gry powoli wracają już Aleksandra Drąg i Nicola Brzęczek.”

Zawodniczki GKS Katowice wróciły dziś do Katowic i do nowego sezonu Ekstraligi będą przygotowywać się na własnych obiektach. Kolejne spotkanie kontrolne zaplanowano na 25 lipca, a rywalem będzie drugoligowy Respekt Myślenice (trzecim poziom rozgrywkowy).

Foto: GKSKatowice.eu

9.07.2021, Siedlce
GKS Katowice – FK Gintra-Universitetas 0:4 (0:1)
Bramki: Corneil, Sarkanaitė, Gibson, Jonušaitė.
GKS Katowice: Klimek – Tkaczyk, Hajduk, Lizoń – Konkol, Łasicka, Kłoda, Parczewska, Turkiewicz – Maciążka, Bińkowska. Ponadto wystąpiły: Seweryn, Grzegorczyk, Brzęczek.
FK Gintra-Universitetas: Šeškutė – Neverdauskaitė, Mikutaitė, Corneil, Ročane, Veličkaitė, Miksone, Gailevičiūtė, Gibson, Ayers, Jonušaitė. Ponadto wystąpiły: Nikolič, Sarkanaitė, Carter, Toropovaitė, Romanovskaja, Keene.

12.07.2021, Siedlce
GKS Katowice – Czarni Sosnowiec 3:1 (2:0)
Bramki: Maciążka (7), Bińkowska (38), Brzęczek (78) – Kamala (70).
GKS Katowice: Seweryn – Tkaczyk, Hajduk, Lizoń – Konkol, Parczewska, Kłoda, Łasicka, Turkiewicz – Maciążka, Bińkowska. Ponadto wystąpiły: Klimek, Grzegorczyk, Drąg, Bujak, Brzęczek.
Czarni Sosnowiec: Sas – Zając, Wycisk, Bieszczad, Fuchs, Hankova, Kozielska, Sivolobova, Malesevic, Grosicka, Jaszek. Grały po przerwie: Kamala, Tobiczyk, zawodniczka testowana.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Tosiek — 13 lipca 2021 @ 21:35

    W obu meczach GKSu zagrało 16 piłkarek. Reszta kadry jeszcze na wakacjach?

 

Dodaj komentarz

*