[RYWAL] Beniaminek, który awansował w dziwnych okolicznościach

Dodano przez marcepan | 26 listopada 2020 12:00
Licznik odwiedzin: 445

Najbliższym rywalem GieKSy będzie Motor Lublin. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę o 12:45 przy Bukowej. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja.

Kontrowersje dotyczące awansu Motoru Lublin miały miejsce krótko po tym gdy klub został przejęty przez milionera Zbigniewa Jakubasa. Goście sobotniego meczu mierzą w ekstraklasę i występy na szczeblu międzynarodowym, ale poprzedni sezon III ligi zakończyli na drugiej pozycji. Zamieszanie zostało rozstrzygnięte przez decyzję PZPN-u, która uprawomocniła awans Hutnika i Motoru. Warto przypomnieć, że poprzedni sezon III ligi został przedwcześnie zakończony z powodu epidemii koronawirusa. W ten sposób doszło do nietypowego kształtu II ligi, która liczy w tym sezonie 19 zespołów.

Trenerem zespołu od czerwca 2019 roku jest Mirosław Hajdo. Szkoleniowiec zespołu z Lublina jest kojarzony głównie z Garbarnią Kraków. Trener Hajdo w czasie czteroletniej pracy między innymi wywalczył awans do II, a następnie do I ligi.

W kadrze zespołu znajdują się zawodnicy z przeszłością na boiskach ekstraklasy oraz I ligi. Najbardziej znanymi piłkarzami Motoru są Grodzicki i Kiełpin, którzy występowali odpowiednio w Ruchu Chorzów oraz Wiśle Płock. Barwy Motoru reprezentują nasi byli zawodnicy Sławomir Duda oraz Piotr Ceglarz. Poza nimi ciekawsze nazwiska to Moskwik, Darmochwał, Świderski czy Ropski, którzy mają doświadczenie związane z występami na szczeblu centralnym.

W obecnych rozgrywkach po słabym początku lublinianie zdają się notować zwyżkę formy. Dwa ostatnie spotkania, komplet punktów i pięć strzelonych goli pozwoliło im odskoczyć od dołu tabeli i zająć bezpieczne miejsce w środku tabeli. W delegacji Motor wygrał tylko jedno z sześciu spotkań i trzy razy dzielił się punktami. W spotkaniach wyjazdowych lublinian pada mało bramek, co wskazuje na defensywne nastawienie podopiecznych trenera Hajdy.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*