Noty i opisy po Grudziądzu

Dodano przez Toczmek | 5 kwietnia 2021 02:30
Licznik odwiedzin: 816

Wielka Sobota była bardzo szczęśliwa dla zawodników GieKSy. Pokonaliśmy w końcówce Olimpię po dobrze zagranym w defensywie meczu i fantastycznej dyspozycji zmienników. Poniżej oceny i opisy za występ poszczególnych zawodników.

Bartosz Mrozek – 7,0

Duża pewność siebie Mrozka. Jest w świetnej formie w tym sezonie, co potwierdza w każdym kolejnym meczu. Często bezrobotny, ale widać, że dobra dyspozycja oddziałuje na obrońców.

Zbigniew Wojciechowski – 6,0

W tym meczu miał dużo prób z wyjściem ofensywnym, kończyły się z reguły na autach. Parę dograń i przyspieszeń akcji było, więc z meczu na mecz jest ze Zbyszka więcej konkretów na boisku. Natomiast wróćmy do zagrania 11 metrów od bramki, gdzie zagrał kuriozalnie, prosimy, nie powtarzaj tego.

Arkadiusz Jędrych – 6,5

Ten mecz naszych stoperów był niemal idealny, rywal zagroził nam jedynie kilkoma mocno niecelnymi strzałami. W zasadzie nie dopuszczali do Bartka Mrozka przeciwników. Popisał się świetnym podaniem do Figla w pierwszej połowie.

Michał Kołodziejski – 6,5

Razem z Jędrychem byli w tym meczu nie do przejścia. Kilka bardzo dobrych prostopadłych piłek z pominięciem środka.

Grzegorz Rogala – 6,5

Dobry mecz Grześka, miał wiele udanych zagrań w tym meczu. Wygrywał pojedynki biegowe z rywalami i często brał udział w akcjach ofensywnych.

Michał Gałecki – 6,0

W tym meczu Gałecki wydawał się dość nerwowy. Błędów rażących nie popełnił, niepotrzebna żółta kartka.

Rafał Figiel – 6,5

Z meczu na mecz gra coraz lepiej. Pilnował praktycznie każdej naszej akcji, oddał groźny strzał w pierwszej połowie. Nie stracił w końcu w meczu piłki w sposób generujący rywalom dobrą okazję. Wiemy, że stać go na jeszcze więcej.

Arkadiusz Woźniak – 6,0

Arek, Arek… takie sytuacje jak oko w oko z lewej strony z bramkarzem w drugiej połowie muszą być groźniej wykończone niż lekki strzał po ziemi prosto w ręce bramkarza… Oprócz tego mniej widoczny pod grą, za to dużo widoczny bez piłki i w walce o górne piłki.

Szymon Kiebzak – 6,5

Można ten mecz rozpatrywać różnie pod kątem Szymona. Na pewno nie boi się brać na siebie odpowiedzialności za grę. Rywale podwajali go często i mocno utrudniali grę. Wykreował kolegom kilka dobrych zagrań z przodu, które mogły być lepiej zakończone w dalszej akcji. Na uwagę zasługuje akcja stworzona dla Woźniaka, gdzie jak reżyser zaplanował sobie drybling i rozegranie całego środka boiska z wyłożeniem piłki koledze przed bramkarza.

Adrian Błąd – 5,5

Niestety Błąd tego meczu nie może zaliczyć do najlepszych. Zapadało nam w głowie kilka bardzo niecelnych podań i ostentacyjne machanie rękami z rozczarowania. Jest pierwszym, który daje impuls do pressingu i odbioru, co kilkukrotnie pomogło nam szybko odzyskać piłkę w tym meczu.

Filip Kozłowski – 5,5

Zawodnik był jakiś taki… nijaki. Mocno poturbowany przez rywali, po kilku okrzykach gdzie sędzia nawet się nie zastanawiał nad gwizdaniem przewinienia, mocno zgasł, przez co został bardzo szybko jak na jego regularne występy zmieniony.

Piotr Kurbiel (grał od 62. minuty) – bez oceny

Przez te niespełna 30 minut, miał na pewno więcej konkretów z przodu od Kozłowskiego. Wszedł też na zmęczonych rywali, więc miał przewagę.

Dominik Kościelniak (grał od 71. minuty) – bez oceny

Świetna zmiana, szarpał i momentalnie ciągnął na bramkę. Widać było u niego taką iskrę, że rozniesie te boisko, byle by zdobyć 3 punkty. Taka gra może się podobać, ogromna pewność siebie. Zainicjował na prawej stronie akcję bramkową świetnym zagraniem do Sanockiego.

Marcin Urynowicz (grał od 71. minuty) – bez oceny

Fantastyczna bramka w kluczowym momencie spotkania. Wszedł bez skrupułów między dwóch obrońców i pokonał bramkarza strzałem głową po długim słupku. Fantastyczna sprawa, nie zawodzi w bardzo ważnym momencie. Dobrze, że jest tak mocna walka w składzie o pierwszą jedenastkę, a Marcin wysyła znak do trenera, że warto na niego stawiać. Miał parę dobrych zagrań ofensywnych oprócz bramki.

Krystian Sanocki (grał od 71. minuty) – bez oceny

Dobra zmiana, nie odstawał od świetnie dysponowanych kolegów z ławki. Zanotował asystę idealnym dograniem do głowę Urynowicza. Cieszy mocne zaangażowanie w grę defensywną.

Bartosz Jaroszek (grał od 83. minuty) – bez oceny

Tym razem zapamiętaliśmy go z dobrego zastopowania dwóch akcji rywali i wygranego pojedynku główkowego. Również dobra zmiana, mimo że był krótko na boisku.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*