Słabe strzelanie Znicza…

Dodano przez Witek | 1 października 2020 17:10
Licznik odwiedzin: 1166

W siódmej kolejce rozgrywek II ligi GieKSa podejmie na Bukowej drużynę MKS-u Znicza Pruszków.

Drużyna Znicza, która przez rundę jesienną utrzymywała w miarę równy dystans do miejsc spadkowych i premiowanych awansem do I ligi. Słabe wyniki uzyskiwane po przerwie zimowej i pandemiczej spowodowały, że drużyna niebezpiecznie zbliżała się do strefy spadkowej. Po przegranym meczu w 26 kolejce (z Górnikiem Łęczna) zarząd Znicza podjął decyzję o rozstaniu się z dotychczasowym trenerem Piotrem Mosórem. W miejsce Mosóra został zatrudniony młody 31-letni trener Artur Węska. Węska objął drużynę, która zajmowała 15. lokatę w tabeli… W ostatnich ośmiu spotkaniach ubiegłego sezonu odniósł pięć zwycięstw i trzy porażki. Część z tych wygranych spotkań była niespodziewana czy wręcz sensacyjna, dawała wtedy GieKSie nadzieje na awans bezpośredni: ze Stalą i Widzewem i w końcowym rozrachunku okazało się, że MKS-owi zabrakło 3 punktów aby wziąć udział w barażach… W okresie od kiedy trenerem jest Węska żółto-czerwoni rozegrali 14 spotkań (bilans 8-1-5, bramki 19-16) i zajmują trzecie miejsce w tabeli (w bilansie drużyn II ligi) z tego okresu za Stalą i Pogonią Siedlce. Węska jako piłkarz występował w rezerwach Zagłębia Lubin, Chrobrym, Motorze Lublin i Wiśle Annopol, karierę zakończył pięć lat temu. Pierwszy raz w życiu jest pierwszym trenerem, do tej pory był asystentem m.in. Dariuszów Kubickiego, Żurawia, Banasika czy Piotra Mosóra. W Zniczu pracował już wcześniej przez blisko trzy lata (z przerwami) jako asystent trenerów.

Ekipa z Pruszkowa, na wyjeździe rozegrała trzy spotkania. W pierwszej kolejce wygrała z beniaminkiem II ligi Motorem Lublin, w następnych meczach było już gorzej: porażki po 0:2 ze spadkowiczem Chojniczanką i kolejnym beniaminkiem Sokołem Ostróda. Zwycięstwo z Motorem, remis z Bytovią oraz drugie zwycięstwo w ostatni wtorek z Hutnikiem pozwoliło MKS-owi zdobyć 7 punktów (tylko trzy mniej od GieKSy). Żółto-czerwoni zajmują obecnie 11 miejsce w tabeli.

Bardzo słabo „idzie” zdobywanie goli przez piłkarzy z Pruszkowa. Na razie zdobyli tylko trzy, a dodatkowo w meczu z Motorem wyręczył zawodników Znicza Rafał Grodzicki.

W zespole Znicza występuje kilku piłkarzy z większym doświadczeniem ekstraklasowym: Dariusz Zjawiński, Martin Baran, czy Paweł Tarnowski.

 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*