[RYWAL] Suwałki kontratakują

Dodano przez marcepan | 13 maja 2021 15:30
Licznik odwiedzin: 375

Intensywny maj GieKSy trwa w najlepsze. Po dwóch wyjazdach katowiczanie wracają na Bukową, gdzie ich przeciwnikiem będą Wigry Suwałki. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP Sport.

Przez kilka lat oba zespoły regularnie spotykały się na szczeblu I ligi. O wynikach spotkań często decydowały detale i lepsza dyspozycja dnia decydowała o zwycięstwie jednej bądź drugiej drużyny. W rundzie jesiennej GieKSa odwróciła losy meczu i pokonała Wigry w Suwałkach. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Sanocki i Urynowicz.

W przerwie zimowej niewiele zmieniło się w kadrze Wigier. Najbardziej znaczącym zawodnikiem, który opuścił drużynę z Suwałk jest Josip Šoljić. W kontekście nowych zawodników warto zwrócić uwagę na doświadczonego Rafała Grzelaka oraz Patryka Mularczyka, którzy mają ze sobą grę na wyższych poziomach rozgrywkowych.

Szkoleniowcem zespołu od lipca 2020 roku jest Dawid Szulczek, który w przeszłości pracował między innymi w Rozwoju Katowice. Pod jego wodzą goście rozgrywają dobry sezon i nieoczekiwanie zajmują miejsce w czołówce II ligi.

Wigry Suwałki były rewelacją rundy jesiennej i tylko dzięki zaliczce punktowej z 2020 roku ciągle liczą się w grze o bezpośredni awans. W rundzie wiosennej drużyna gości dopisała do swojego konta sześć zwycięstw, trzy remisy i pięć porażek.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*