Wzmocnienie z Rzeszowa, czyli wielosekcyjny przegląd mass mediów o GieKSie

Dodano przez Witek | 12 kwietnia 2021 08:05
Licznik odwiedzin: 539

Zapraszamy do przeczytania doniesień mass mediów, które obejmują informacje z ubiegłego tygodnia dotyczące sekcji piłki nożnej, siatkówki i hokeja na lodzie GieKSy.

Drużyna kobieca ma przerwę reprezentacyjną – najbliższy mecz Panie rozegrają w sobotę 17 kwietnia. W środę rozlosowano pary ćwierćfinału Pucharu Polski. Piłkarze w ramach 26 kolejki rozgrywek II ligi niespodziewanie przegrali ze Zniczem Pruszków 0:1. Prasówkę po tym meczu znajdziecie TUTAJ. Siatkarze oraz hokeiści zakończyli swoje rozgrywki. Trwają pierwsze ruchy/rozmowy kadrowe.

 

PIŁKA NOŻNA

tylkokobiecyfutbol.pl – Znamy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski

Dziś w siedzibie PZPN rozlosowano pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Hitowo zapowiada się starcie GieKSy ze SMSem. Nie ma pary pierwszoligowej, przez co niestety pewnie spowoduje, że pary półfinałowe utworzą drużyny ekstraligowe. Puchar jednak rządzi się własnymi prawami i liczymy na niespodzianki!

Spotkania odbędą się w środę 21 kwietnia.

Wszystkie pary 1/4 finału

MKS Tarnovia Tarnów vs KKS Czarni Sosnowiec

TME UKS SMS Łódź vs GKS Katowice

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna vs Sportis KKP Bydgoszcz

BTS Rekord Bielsko-Biała vs GKS Górnik Łęczna

 

weszlo.com – Znicz ograł GKS Katowice

[…] Jakby GKS znowu zaliczył jakieś frajerstwo… Ach, lepiej z tą ekipą nie zapeszać.

 

SIATKÓWKA

sportdziennik.com – Wzmocnienie z Rzeszowa

Zagadki personalne zespołu GKS-u Katowice są powoli rozwiązywane. Z Asseco Resovii do GKS-u postanowił się przenieść 30-letni środkowy Piotr Hain.

Karierę zaczynał w Victorii Lubliniec, a potem przeszedł siatkarski szlak m.in. przez spalski SMS, Częstochowę, Olsztyn i kilka sezonów spędził w Jastrzębskim Węglu, zdobywając z nim brązowy medal w 2019 r.

Ten środkowy, naszym zdaniem, nie do końca doceniany ma stanowić wraz z wcześniej awizowanym Marcinem Kanią (Aluron CMC Warta Zawiercie) podstawowy duet na środku siatki.

Damian Domagała, za kilkanaście dni, skończy 23. lata i w swoim dorobku ma już tytuły mistrza świata i Europy juniorów, ale w Asseco Resovii pełnił rolę zmiennika Karola Butryna. Siatkarz rodem z Łodzi postanowił również przenieść z Rzeszowa do Katowic i podjąć rywalizację z doświadczonym Jakubem Jaroszem.

Do tercetu przyjmujących: Thomas Rousseaux – Jakub Szymański – Damian Kogut (przenosi się z Norwida Częstochowa) działacze poszukują kolejnego zawodnika nawet poza granicami. Niebawem wszystkie niewiadome mają być rozwiązane.

 

HOKEJ

hokej.net – Oceniamy transfery klubów PHL. TOP 10 najlepszych wzmocnień

Sezon 2020/2021 zakończył się, nastał więc czas podsumowań. Dziś postanowiliśmy wybrać dziesięć najlepszych transferów, dokonanych przez polskie kluby. Zawodników, którzy dali swoim zespołom odpowiednią jakość, a nie wyłącznie medialny rozgłos.

[…] 8. Bartosz Fraszko (GKS Katowice)

– Był mocnym punktem swojego zespołu i wspólnie z Patrykiem Krężołkiem okazał się najlepszym strzelcem ekipy z alei Korfantego. Zresztą po kontuzji Krężołka wszedł w jego snajperskie buty. W ćwierćfinale play-off z Unią Oświęcim pokazał, że nie należy mu zostawiać odrobiny wolnego miejsca, bo potrafi to skrzętnie wykorzystać.

Fraszko w 50 meczach zdobył 44 punkty za 18 goli i 26 asyst. Więcej „oczek” od Fraszki (47) zdobył tylko Grzegorz Pasiut.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*