[RELACJA] Fatalna porażka w Krakowie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Równo o godzinie 17:00 GieKSa rozpoczęła spotkanie 30. kolejki II ligi w Krakowie. Trójkolorowi przed spotkaniem znali wynik bezpośredniego rywala w walce o czołówkę ligi, czyli Górnika Polkowice, który zremisował swoje spotkanie.

Trener Górak mocno zaskoczył wszystkich, desygnując do pierwszego składu Grzegorza Janiszewskiego, który zmienił w wyjściowej „11” naszego etatowego stopera, czyli Michała Kołodziejskiego. W pierwszych 30 minutach meczu nie działo się w zasadzie nic oprócz akcji naszej drużyny, kiedy zakotłowało się w polu karnym gospodarzy i Kozłowski uderzył z kilku metrów prosto w bramkarza. Po tym czasie do głosu zaczęli dochodzić goście. Pierwszy sygnał ostrzegawczy był w 41. minucie, kiedy Mrozek cudem obronił z linii strzał głową rywala. Niestety, tylko odłożyło to w czasie pierwszą bramkę dla Garbarni, która padła w 44. minucie, a strzelił ją Fidziukiewicz, który w polu karnym nawinął na prawej stronie naszego obrońcę i precyzyjnie strzelił po długim słupku. GieKSa na sam koniec miała jeszcze kapitalną okazję, ale ponownie Kozłowski uderzył w bramkarza.

Na drugą połowę trener Górak nie zdecydował się na wprowadzenie zmian w drużynie. Gospodarze od początku postawili twarde warunki i długimi momentami dominowali na boisku. Przypieczętowali swoją przewagę w 68. minucie, kiedy po dobrej akcji Fidziukiewicza, z boku pola karnego, po długim słupku piłkę w okienko posłał Marszalik. Jedyne czym nasza drużyna była w stanie zagrozić rywalom do 80. minuty, to wrzutki w pole karne na przysłowiowy kocioł. Garbarnia mocno atakowała i była blisko podwyższenia prowadzenia w 82. minucie, kiedy jeden z zawodników uderzył w prawą stronę bramki, ale czujny był Mrozek. Niestety na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu boisko musiał opuścić Urynowicz. Nasz zawodnik ucierpiał chwilę wcześniej po uderzeniu piłką w nos i nie był w stanie kontynuować gry, a jego zejście i reakcja naszych fizjoterapeutów wyglądała groźnie. GieKSa nie była w stanie rywalizować w tym spotkaniu z dobrze ułożoną drużyną Garbarni.

28.04.2021 Kraków
Garbarnia Kraków – GKS Katowice 2:0 (2:0)
Bramki: Fidziukiewicz (43), Marszalik (68).
Garbarnia: Frątczak – Duda, Górski (90. Kołbon), Masiuda, Kuczak, Marszalik (90. Wacławek), Nakrosius, Surma, Kowalski, Fidziukiewicz, Feliks (78. Radwanek).
GKS: Mrozek – Wojciechowski (73. Kurbiel), Jędrych, Janiszewski, Rogala – Sanocki (63. Woźniak), Błąd, Jaroszek (63. Urynowicz), Figiel, Kiebzak (54. Kościelniak) – Kozłowski (73. Szwedzik).
Żółte kartki: Masiuda, Nakrosius – Jędrych.
Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

28 kwietnia 2021 at 19:29

Fura ze szczęściem tym razem nie zajechała …

3. Avatar photo

Mleczak

28 kwietnia 2021 at 19:32

Chwilę zerkałem na transmisje (słabiutka!), kolejny mecz gramy fatalnie, już z czystego przypadku w tylu rozegranych meczach powinniśmy zagrać chociaż jedną połowę dobrze. Niestety taktycznie nie istniejemy, gramy ciągle tymi samymi schematami, a zawodnicy grają bez jaj…

28 kwietnia 2021 at 21:20

Witam! Dziwni ci nasi chłopcy… Znają wynik Polkowic, do Krakowa niedaleko i przegrywają… Banda p…..

6. Avatar photo

Kejta

28 kwietnia 2021 at 21:21

Najgorsze jest to ze przegrywamy a Chojnice dalej za nami w tabeli wiec spodziewajcie sie ze te 3 zalegle mecze tez wtopimy bo wiecie o co chodzi? II liga wszystkim pasuje a awans sie nie oplaca

7. Avatar photo

Mleczak

28 kwietnia 2021 at 21:59

Rezerwowi rozjebali kupon chłopakom i sztabowi w meczu ze skra, więc musieli się odkuć…inaczej tego nie mogę wytłumaczyć, bo jeśli jest w tym jeszcze trochę sportu to nie idzie na to patrzeć…gdzie się podziala walka, agresywność, ambicja?! Fartem nie można wygrywać w nieskończoność, kilka dobrych wyników i niezasłużenie wysoka pozycja w tabeli nie zamydli mi oczu…

8. Avatar photo

Robson

28 kwietnia 2021 at 22:43

Dno dna i jeszcze ten szyderczy uśmiech smroda Surmy że znowu GieKsa mu się podkłada 🙁 Żal wielki żal jedyna nadzieja że Chojniczanka się zbliża to może przestaną obstawiać.

9. Avatar photo

GieKSiarz

29 kwietnia 2021 at 07:30

Wiedziałem, żeby ich po tym meczu ze Skrą nie chwalić, chociaż wygrali rzutem na taśme, bo gra była fatalna, tak jak wczoraj. Od początku rundy wszystko wygrywane fartem, brak jakiegokolwiek pomysłu, wszystko grane „na pałe”. Wszystko wygrywamy tak naprawdę po 1:0, 2:1, brak jakiegokolwiek nokautu, tak jak z zeszłej rundy, np. ze Stargardem 5:0, Kaliszem 4:1 czy rezerwami Śląska 3:0, gdzie naprawdę miło się na tą GieKSe patrzało. Nie rozumiem jak w tym zespole mogą grać jeszcze Kiebzak, Kołodziejski, Rogala i Figiel, nie da się na nich patrzeć. Figiel niby wielki transfer i tyle echa o nim było, a gościu jest gorszy od wielu naszych zawodników. Górak powiedział że nie ma nic do powiedzenia tak jak nasi piłkarze w tym meczu, powiedział dobrze, ale nie wierzę w pewność jego słów. Mam nadzieje, że wygramy te mecze zaległe, bo w tym momencie to na nich możemy zyskać najwięcej punktów, i można odlecieć Chojniczance na kilka punktów, a wtedy awans może być przesądzony, trzeba też zauważyć, że Polkowice od powrotu z Covida grają bardzo ospale i ledwo co pokonali Elbląg i zremisowali ze Stargardem, czyli jest jakaś szansa. Wierzmy że się uda, ale żeby sie udało musi być GRA!

GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)

Bramki: Jaroszek (55)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala– Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) – Bergier

Przez

Kolejne spotkanie GieKSa rozgrywała przy Bukowej, tym razem w Katowicach zjawiła się Odra Opole. Mecz przy akompaniamencie głośnego dopingu rozpoczął się o godzinie 15:00.

Rafa Górak musiał dokonać dwóch zmian w swojej żelaznej wiosennej jedenastce. Kontuzjowanego Komora zastąpił Jaroszek, natomiast za pauzującego Kuuska pojawił się Shibata, który rozpoczął  mecz na pozycji 6, a Repka został przesunięty na stopera. Mecz od pierwszych minut nie porywał, w jednej z pierwszych akcji ucierpiał zawodnik Odry, który dłuższą chwilę był opatrywany na murawie. Co ważne każde wyjście z piłką z własnej połowy bardzo mocno ożywiało trybuny, które wierzyły, że są w stanie wpłynąć na zespół głośnym dopingiem. Pierwszy groźny strzał oddali Trójkolorowi, po rzucie rożnym głową strzelił Repka, ale prosto w bramkarza, który pewnie złapał piłkę. Arbiter po chwili użył gwizdka i wskazał na przewinienie zawodnika gospodarzy. Było to pierwsze ostrzeżenie dla Halucha. W kolejnej akcji ponownie uderzył Repka zza pola karnego, ale nad bramką. W 18. minucie groźną stratę zanotował ten sam zawodnik na lewej stronie. Po szybkiej kontrze opolanie oddali strzał, ale piłka powędrowała daleko od bramki Kudły. W 26. minucie Odra przerwała passę 12 bramek z rzędu katowiczan. Po wrzuceniu piłkę w polu karnym i zamieszaniu najbardziej zorientowany był Piroch, który wpakował piłkę w okienko bramki. GieKSa dalej starał się grać swoje. W 33. minucie ładną dla oka kombinacyjną akcję na strzał zamienił Bergier, jednak ponownie w tym spotkaniu zabrakło precyzji. Odra miała w dalszej fazie dwa groźne strzały – z jednym Kudła spokojnie sobie poradził, ale drugi wypluł przed siebie, jednak naprawił błąd, wyjmując piłkę spod nóg nabiegającego rywala. W doliczonym czasie świetną akcję na lewej stronie rozegrali katowiczanie, ale ostatecznie podanie Rogali na niecelny strzał zamienił Błąd, a był już blisko bramki rywala.

Drugą połowę rozpoczęli ci sami zawodnicy z obu stron, trenerzy spokojnie podeszli w przerwie do korygowania swojego planu na to spotkanie. Po rzucie rożnym groźnie uderzył z ostrego kąta Repka, ale piłka nieznacznie minęła przeciwny słupek bramki. GieKSa starała się atakować, ale korzystając z prowadzenia regularnie i dość często kradli czas goście, leżąc na murawie po starciach. W 52. minucie Wasielewski doszedł do piłki na prawej stronie i dośrodkował spod końcowej linii, piłka przelobowała bramkarza, ale nie wpadła do siatki mimo dobrej rotacji. W 56. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym tym razem GieKSa zdobyła bramkę, piłka wręcz spadła pod nogi Jaroszka, a ten wpakował piłkę do siatki. Odra w drugiej połowie raczej nie zatrudniała Kudły, to katowiczanie mieli częściej piłkę pod nogą i raz po raz próbowali sforsować dobrze dysponowaną w tym dniu obronę gości. W 74. minucie po odbiorze na własnej połowie Kozubalowi piłki w dość agresywny sposób Odra wyprowadziła ten jeden atak w drugiej połowie, który doskonałym, technicznym strzałem zza pola karnego zamienił na bramkę Continella. Dwie minuty później po zagraniu na wolne pole sytuację sam na sam z ostrego kąta wykorzystał Sarmiento. Kudła popełnił błąd, był bardzo niezdecydowany przy wyjściu do piłki. Na Bukowej zapadła konsternacja po tych dwóch szybkich, mocnych ciosach. W 83. minucie Błąd, chcąc uspokoić grę, zagrał do Kudły tak, że piłka po koźle przelobowała naszego bramkarza, ale szczęśliwie nie leciała w światło bramki. Zamieszanie we własnym polu karnym w 88. minucie cudem wybronili gospodarze, których każda minuta oddalała od odrobienia dwubramkowej straty. Do końca doliczonego czasu gry żaden z zespołów nie stworzył okazji. Świetna seria GieKSy dobiegła końca.

13.04.2023, Katowice
    Bramki: Jaroszek (56)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76).
    GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala – Błąd (87. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (87. Pietrzyk) – Bergier.
    Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński.
    Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński.
    Sędzia: Piotr Urban (Warszawa).
    Widzów: 5467.

Hokej

GieKSa hokejowym wicemistrzem Polski

dnia

Przez

Ostatnie spotkanie finałowe nie zawiodło nikogo. Obie drużyny prezentowały dojrzały hokej, o czym świadczy fakt, że w regulaminowym czasie gry nie obejrzeliśmy bramek i o tym, która drużyna została Mistrzem Polski, rozstrzygnęła dogrywka. W niej złotego gola zdobył Kaleinikovas zapewniając Re-Plast Unii Oświęcim tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie.

Świadome wagi spotkania obie drużyny od początku starały się narzucić przeciwnikowi swój styl gry, jednak dobrze w obu ekipach spisywały się formacje defensywne. W 5. minucie Kaleinikovas i Dziubiński sprawdzili dyspozycję Murraya. W odpowiedzi Kovalchuk, który rozgrywał bardzo dobre zawody, dograł do Hitosato, lecz uderzenie Japończyka obronił Lundin. Z upływem czasu częściej przy krążku utrzymywali się katowiczanie, a oświęcimianie próbowali wyprowadzać szybkie kontry. Mimo prób Maciasia, Iisakki, Pasiuta po stronie GieKSy oraz Heikkinena, Ackereda, Denyskina i Dyukova po stronie Re-Plast Unii Oświęcim bramek w pierwszej tercji nie obejrzeliśmy. Natomiast równo z syreną za grę wysokim kijem do boksu kar został odesłany Marklund.

Drugą tercję rozpoczęliśmy od gry w osłabieniu. Pierwszą minutę dobrze się broniliśmy, ale w drugiej minucie tego osłabienia groźne strzały oddali Sadłocha i Ahopelto, które obronił Murray. Po wyrównaniu sił na lodzie mecz się wyrównał, a obie drużyny grały uważnie w defensywie. W 30. minucie na ławkę kar został odesłany Heikkinen. Podczas okresu gry w przewadze Lundina próbowali pokonać Hitosato i Monto. W ostatnich pięciu minutach drugiej tercji mecz nabrał rumieńców. Najpierw w 36. minucie Marklund trafił w słupek, a w odpowiedzi Heikkinen przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem GieKSy. Dwie minuty później Murray z kłopotami obronił strzał Ackereda. Druga tercja zakończyła się także wynikiem bezbramkowym.

Początek trzeciej tercji należał do GieKSy, ale krążek po uderzeniach Michalskiego i Isakki minął bramkę Lundina, ale podobnie jak to było w poprzednich tercjach, z biegiem czasu mecz się wyrównał. W 50. minucie Murray obronił uderzenia Karjalajnen, Kowalówki i Sołtysa. Podobnie jak dwie poprzednie tercje, również trzecia zakończyła się wynikiem 0:0, a zatem o tytule Mistrza Polski rozstrzygnęła dogrywka.

Dogrywkę rozpoczęliśmy od dwóch niewykorzystanych sytuacji.  Najpierw bliski pokonania Lundina był Koponen, a chiwlę później po uderzeniu Iisakki krążek minimalnie minął oświęcimską bramkę. W odpowiedzi Ackered trafił w obramowanie naszej bramki. Sytuacja ta była jeszcze sprawdzana na wideo.  W 66. minucie groźnie strzelał Ackered, a chwilę później Murray uprzedził Sadłochę, który znalazłby się w sytuacji sam na sam. O tytule Mistrza Polski zdecydowała sytuacja z68. minucie, kiedy Kaleinikovas strzałem po dalszym słupku pokonał Murraya.

GKS Katowice – Re Plast Unia Oświęcim 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 d. 0:1)

0:1 Mark Kaleinikovas  (Elliot Lorraine) 66:21

GKS Katowice: Murray, (Kieler) – Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Lehtimaki – Wanacki, Cook, Smal, Michalski, Marklund – Lebek, Chodor, Hitosato, Maciaś, Kovalchuk.

Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin, (Kowalówka R.) – Dyukov, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, Kaleinikovas – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Ackered, Kowalówka S., Lorraine, Denyskin – Noworyta, Łukawski, Wanat, Krzemień, Sołtys.