Dołącz do nas

Piłka nożna

Minusy po Zniczu

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po meczu ze Zniczem nie możemy być zadowoleni. GieKSa przegrała w meczu, którego wyjściowo nie miała za bardzo prawa przegrać. Od razu zrobił się problem w tabeli. Oczywiście trzeba pracować dalej i liczyć, że w kolejnym spotkaniu będzie dobrze.

Plusy:
Brak.

Minusy:
– Porażka – GKS nie miał prawa tego spotkania przegrać. Znów potężna przewaga optyczna w pierwszej połowie i nie dało to punktów. Podobnie było w Rzeszowie.

– Nieskuteczność – sytuacje Michalskiego czy Woźniaka po prostu muszą być wykorzystane. Z takimi pudłami nie wejdziemy na wyższy poziom.

– Męczenie w ataku pozycyjnym – ktoś powie, że GieKSa cierpliwie buduje akcje, ale jak raz, drugi, trzeci widzimy, że boczny obrońca ma przed sobą lotnisko, a my setny raz zmieniamy kierunek akcji i wycofujemy to…

– Ślizganie się – doświadczeni zawodnicy zachowywali się tak, jakby byli na lodowisku. Panowie – miejcie litość i dobierajcie odpowiednio buty!

– Łukasz Wroński – nie daje na razie nic i przede wszystkim musi iść do okulisty, bo ma problem z trafieniem w piłkę w klarownych sytuacjach.

– Bramka-kuriozum – niestety duży błąd naszego młodego bramkarza w dużej mierze zaważył na wyniku.

– Czołówka uciekła – miał być lider w Rzeszowie, a po Pruszkowie mamy cztery punkty straty do strefy awansu.

– Koniec serii – 11 meczów bez porażki. Seria godna, ale twraz już musimy budować nową.

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Potencjalni rywale w Lidze Konferencji

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.

GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).

ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.

Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.

Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.

Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.

W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)

MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Gabriel Kobylak 2028

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski. 

W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).

Życzymy powodzenia w naszych barwach!

Foto: GKSKatowice.eu

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga