Zwycięstwo rzutem na taśmę

Dodano przez Jarecki | 18 maja 2022 07:00
Licznik odwiedzin: 176

W 33. kolejce PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Górnika Łęczna 4:2. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, jak mógłby sugerować wynik. Gospodarze przechylili wynik spotkania na swoją stronę dopiero w końcówce spotkania.

W 5. minucie kolejny raz w tym sezonie strata zabrzan piłki w środkowej strefie boiska doprowadziła do straty bramki. Po stracie bramki Górnik ruszył do odrabiania strat. Akcje sunęły jedna za drugą w stronę bramki gości z Łęcznej. Jednak do końca pierwszej polowy wynik nie uległ już zmianie. Gdy wydawało się, że gospodarze doprowadza lada chwila do wyrównania, goście przeprowadzi kontrę i Banaszek drugi raz tego dnia wpisał się na listę strzelców. W 66. minucie Dadok wykorzystał błąd defensywy gości i dal zabrzanom gola kontaktowego. Goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale spudłowali w dogodnej sytuacji. Gdy wydawało się, że Górnik Zabrze ulegnie, dał znać o sobie geniusz Podolskiego. Najpierw skutecznie wykończył pięknym strzałem wrzutkę z rzutu rożnego Pacheco. A chwilę później sam uruchomił podaniem Kubicę. Defensywny pomocnik zabrzan kolejny już raz zdobył bramkę głową.  W doliczonym czasie gry kropkę nad “i” postawił Marin.

Górnik Zabrze – Górnik Łęczna 4:2 (0:1)

0:1 – Banaszak, 5′
0:2 – Banaszak, 52′
1:2 – Dadok, 66′
2:2 – Podolski, 86′
3:2 – Kubica, 89′
4:2 – Marin 90+6′

Górnik Zabrze: Bielica – Wiśniewski [c], Janicki, Janża, Cholewiak (70′ Szymański), Kubica, Manneh (46′ Mvondo), Dadok, Nowak (46′ Pacheco), Podolski (90+4′ Dziedzic), Krawczyk (46′ Marin)