[ZAPOWIEDŹ] Po drugą wyjazdową wygraną

Dodano przez kosa | 1 maja 2021 07:00
Licznik odwiedzin: 498

W niedzielę 2 maja piłkarki GKS Katowice staną przed szansą na odniesienie drugiej wyjazdowej wygranej w tym sezonie Ekstraligi. 

GieKSa zagra w Bydgoszczy z miejscowym Sportis KKP, który w tabeli zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 15 punktów. Nasza drużyna zgromadziła 9 punktów więcej, co powala jej zajmować siódmą lokatę. Mecz będzie okazją dla obu klubów do poprawienia mizernego dorobku – GieKSa na wyjeździe wygrała dotychczas raz, tak samo jak Sportis u siebie. Obie ekipy dokonały tego z praktycznie zdegradowanym już ROW-em Rybnik. 

Jesienią dość niespodziewanie w Katowicach padł remis 1:1, a dwa punkty straciliśmy w ostatniej minucie spotkania. Wcześniej bramkę dla naszej drużyny z rzutu karnego zdobyła Zofia Buszewska. Ze Sportisem mierzyliśmy się także w zeszłym sezonie. Wtedy w Bydgoszczy wygraliśmy 4:0, a hattrickiem popisała się Kinga Kozak (oprócz niej trafiła także Joanna Olszewska). Niedokończony przez koronawirus sezon oraz wycofanie dwóch drużyn pozwoliły KKP Bydgoszcz utrzymać się w elicie.

Dla GieKSy będzie to dobra okazja, by wrócić na zwycięski szlak. Przypomnijmy, że dwa ostatnie mecze naszych piłkarek skończyły się porażkami – 0:2 w Pucharze Polski z SMS-em Łódź (relacja) i w Ekstralidze z Górnikiem Łęczna (relacja). Na to samo liczą jednak także niedziele rywalki – u nich zła passa trwa już od czterech spotkań. Sportis również odpadł w 1/4 Pucharu Polski (z pierwszoligową Trójką Staszkówką), a ostatni ligowy mecz piłkarki z Bydgoszczy przegrały 0:1 ze Śląskiem we Wrocławiu. 

Spotkanie będzie można obejrzeć za darmo na YouTubie na kanale Sportis KKP Bydgoszcz (tutaj).

2.05.2021 (niedziela, 12:00) Sportis KKP Bydgoszcz – GKS Katowice

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Arkadiusz — 2 maja 2021 @ 10:37

    W Bydgoszczy leje – ale idę na mecz i pewnie wygramy!

 

Dodaj komentarz

*