[ZAPOWIEDŹ] Niedzielny obowiązek piłkarek GieKSy

Dodano przez kosa | 15 maja 2021 00:01
Licznik odwiedzin: 597

W 20. kolejce Ekstraligi GKS Katowice zagra w Głogówku z Rolnikiem.

Rywalki naszej drużyny zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie dwóch punktów i już pogodziły się ze spadkiem z elity. Piłkarki GieKSy plasują się aktualnie na 6. miejscu, ale do piątego Śląska tracą zaledwie dwa punkty. W tej serii gier będzie duża szansa minąć rywalki z Wrocławia, bo dzień wcześniej zagrają one w Sosnowcu z najprawdopodobniej przyszłymi mistrzyniami Polski. GKS Katowice jest po szalonym meczu z Olimpią Szczecin, gdy zasłużone trzy punkty zostały zdobyte dopiero w 90. minucie spotkania (relacja). Rolnik Głogówek przegrał w ostatniej kolejce 0:3 we Wrocławiu. 

W Ekstralidze zagraliśmy dotychczas dwa razy. Pierwszy raz miał miejsce w niedokończonym przez pandemię sezonie 2019/20, gdy w rundzie jesiennej wygraliśmy w Katowicach 9:0 po pięciu bramkach Klaudii Miłek, jednym trafieniu Kingi Kozak oraz trzech wykorzystanych jedenastkach – dwóch przez Kasandrę Parczewską, jednym przez Marlenę Hajduk. Ostatni raz spotkaliśmy się w tym sezonie, gdy 10 października 2020 roku na Bukowej nasze piłkarki wygrały 5:0 po dwóch trafieniach Zofii Buszewskiej i Klaudii Maciążki oraz jednym Klaudii Miłek (skrót tego meczu pod tekstem). Z Rolnikiem graliśmy też w sezonie 2017/18, kiedy wywalczyliśmy awans z I ligi. Wtedy GieKSa wygrała dwukrotnie po 6:0.

Piłkarki GKS Katowice jadą jutro do Głogówka spełnić obowiązek i zgarnąć trzy punkty. Liczymy nie tylko na zwycięstwo, ale także na dobrą grę i kilka bramek. Niestety ze spotkania nie będzie przeprowadzona transmisja wideo.

16.05.2021 (niedziela, 16:00) Rolnik Głogówek – GKS Katowice

Poniżej skrót meczu z jesieni:

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*