Wisła w tym sezonie

Dodano przez GoT | 26 kwietnia 2012 07:57
Licznik odwiedzin: 1566

Płocka Wisła, to kolejny rywal, z którym nie mamy prawa przegrać. Sobotni pojedynek będzie kolejnym już meczem GieKSy „o sześć punktów”. Płocczanie znajdują się tuż nad strefą spadkową, ale mają tylko cztery punkty mniej, niż GKS. Komplet punktów zdobyty w meczu z Nafciarzami zapewni nam komfort psychiczny przed następnymi pojedynkami.

Wisła sezon 2011/2012 rozpoczęła nadspodziewanie dobrymi wynikami. Po wygranych z faworyzowanymi Piastem i Sandecją mogło się wydawać, że ekipa trenera prowadzona w tym czasie jeszcze przez Mieczysława Broniszewskiego może być objawieniem rozgrywek. Długo ten stan nie trwał, ponieważ już w 3. kolejce Płocczan na ziemię sprowadziła Nieciecza. Potem już Nafciarze grali szalenie nierówno. Na ogół z kim powinni przegrać, z tym przegrywali. Często tracili punkty z innymi zespołami dołu tabeli, często będąc lepszym remisowała. Czasem udało się sprawić niespodziankę. Za największą można uznać wyjazdowe zwycięstwo w Nowym Sączu. I nie chodzi już o sam triumf, ale o jego rozmiary. Płock rozgromił Sandecję Nowy Sącz w kolejce numer 19 aż 6:1! Przerwę w sezonie Wisła przezimowała na 14 lokacie, czyli nadal utrzymuje w tabeli status quo z połowy listopada 2011 roku.

Mimo długiej przerwy zimowej na wiosnę Płock punktuje w stylu podobnym do tego z jesieni, czyli nieregularnie. Drużyna Libora Pali pierwsze dwa mecze toczyła z oboma Olimpiami i oba mecze zremisowała, co było rozczarowującym rezultatem. Potem udało się wygrać z Radzionkowem i przywieźć cenny punkt z trudnego terenu, jakim jest Świnoujście. W 25. kolejce Wisła podejmowała u siebie Dolcan i po raz kolejny w kluczowym spotkaniu zawiodła. W Stróżach znów przegrała, po czym zaskoczyła wszystkich obserwatorów ligi pewnie pokonując Łęczną na własnych śmieciach.

Wisła Płock traci mnóstwo punktów w starciach z bezpośrednimi rywalami do utrzymania w lidze. Do takich również można zaliczyć GieKSę, więc w sobotę faworyta nie trudno wskazać. Na wyjazdach Płock traci masę punktów. Na trzynaście meczów udało się po trzy razy wygrać i zremisować, pozostałe pojedynki zakończyły się klęskami Wisły.

 

Bilans Wisły Płock w sezonie 2011/2012:

 

Wisła Płock 1-0 Piast Gliwice

Sandecja Nowy Sącz 1-3 Wisła Płock

Wisła Płock 1-3 Nieciecza

Olimpia Elbląg 1-1 Wisła Płock

Wisła Płock 1-1 Olimpia Grudziądz

Ruch Radzionków 1-0 Wisła Płock

Wisła Płock 0-2 Flota Świnoujście

Dolcan Ząbki 1-2 Wisła Płock

Wisła Płock 0-2 Kolejarz Stróże

Łęczna 2-1 Wisła Płock

Wisła Płock 0-2 GKS

Zawisza Bydgoszcz 2-1 Wisła Płock

Wisła Płock 1-0 KS Polkowice

Wisła Płock 0-2 Arka Gdynia

Polonia Bytom 2-0 Wisła Płock

Wisła Płock 0-0 Pogoń

Warta Poznań 1-2 Wisła Płock

Piast Gliwice 2-1 Wisła Płock

Wisła Płock 6-1 Sandecja Nowy Sącz

Nieciecza 1-0 Wisła Płock

Wisła Płock 1-1 Olimpia

Olimpia Grudziądz 3-3 Wisła Płock

Wisła Płock 2-0 Ruch

Flota Świnoujście 2-2 Wisła Płock

Wisła Płock 1-2 Dolcan

Kolejarz Stróże 2-0 Wisła

Wisła Płock 3-1 Łęczna

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*