[TRANSFERY] Krystalizuje się kadra piłkarek

Dodano przez kosa | 22 czerwca 2021 18:44
Licznik odwiedzin: 495

W ostatnich dniach klub przekazał informacje o dziesięciu piłkarkach. Siedem obecnych zawodniczek zdecydowało się przedłużyć swoje umowy, jedna wróciła z wypożyczenia, a dwie zostały sprowadzone do GieKSy.

Sześć piłkarek zdecydowało się przedłużyć umowy na kolejny sezon Ekstraligi w trójkolorowych barwach. Są to bramkarka Weronika Klimek, obrończynie: Marlena Hajduk, Aleksandra Lizoń i Kamila Tkaczyk oraz pomocniczki: Kasandra Parczewska i Klaudia Łasicka. 29-letnia Klimek broniła w zeszłym sezonie w 20 spotkaniach, a łącznie w GieKSie uzbierała 51 występów, z czego 43 na poziomie Ekstraligi. 31-letnia Hajduk wróciła po kontuzji i zagrała w 13 spotkaniach, w których strzeliła 2 bramki. W trójkolorowych barwach zagrała już 75 razy, z czego 47 w Ekstralidze. Dla 23- letniej Lizoń był to pierwszy sezon w naszych barwach – zagrała w 24 meczach. 24-letnia Tkaczyk wystąpiła w 20 meczach i zaliczyła 2 asysty w Ekstralidze, a łącznie ma już na koncie 63 gry w GKS Katowice, z czego 46 w Ekstralidze. 22-letnia Parczewska zagrała w 13 spotkaniach, a potem leczyła kontuzję. W zeszłym sezonie zdobyła 1 bramkę w Pucharze Polski i zaliczyła 2 asysty w Ekstralidze. W GieKSie zagrała dotychczas 29 razy, w tym 23 w najwyższej lidze. 25-letnia Łasicka uzbierała 260 minut w 12 występach. Był to jej pierwszy sezon w Katowicach.

Dwuletnią umową z GieKSą związała się natomiast obrończyni Anna Konkol. 19-letnia piłkarka w poprzednim sezonie wystąpiła we wszystkich 26 spotkaniach, jakie rozegrała kobieca GieKSa i zaliczyła dwie asysty w Ekstralidze. Z Katowicami związana jest od trzech sezonów, a w Ekstralidze uzbierała łącznie 59 występów – najwięcej w historii trójkolorowej sekcji (ex aequo z Kingą Kozak).

Do GKS-u Katowice z wypożyczenia z ROW Rybnik wraca 16-letnia bramkarka Kinga Seweryn

Klub zakontraktował także dwie zawodniczki. W GKS Katowice zagrają w przyszłym sezonie Amelia Bińkowska i Magdalena Bujak. Bińkowska jest 19-letnią napastniczką, która przez cztery ostatnie sezony występowała w Ekstralidze w barwach Olimpii Szczecin. W poprzednim sezonie zdobyła pięć bramek, a także doczekała się pierwszego powołania na seniorskie zgrupowanie reprezentacji Polski. Z GieKSą podpisała dwuletnią umowę. Bujak to 20-letnia pomocniczka, która przez dwa ostatnie sezony związana była z Medykiem Konin. Podpisała roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

Przypomnijmy, że wcześniej pisaliśmy o odejściu trzech zawodniczek oraz o nowych umowach dla czterech piłkarek (tutaj).

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*