Sokół: spokojne utrzymanie beniaminka

Dodano przez Witek | 10 czerwca 2021 10:35
Licznik odwiedzin: 462

W najbliższą sobotę piłkarze GieKSy rozegrają ostatnie, pożegnalne spotkanie w drugiej lidze. Rywalem będzie drużyna beniaminka OKS-u Sokół Ostróda – mecz zostanie rozegrany w Ostródzie.

Przeciwnik GKS-u, jest w trwającym jeszcze sezonie beniaminkiem II ligi, w którym radził sobie przyzwoicie. Praktycznie przez cały sezon Sokół zajmował miejsce w tabeli, które nie powodowało generalnie przyspieszonego bicia serca kibiców i działaczy klubu z Ostródy. W pierwszej części sezonu była to górna połowa tabeli (po rundzie jesiennej ósma lokata z 26 punktami), a w trakcie rundy wiosennej OKS powoli obniżał loty i obecnie zajmuje dwunastą lokatę z 43 punktami (siedem punktów przewagi nad miejscami spadkowymi). W najlepszym przypadku (tj. zwycięstwa w meczu z GieKSą) drużyna z Ostródy zajmie jedenaste miejsce w tabeli. Słabsze wyniki uzyskiwane na wiosnę spowodowały, że w tabeli trwającej rundy Sokół zajmuje przedostatnie miejsce z 17 punktami wyprzedzając jedynie zdegradowaną do III ligi Bytovię, która zgromadziła zaledwie 11 punktów w tym okresie. Zaliczka z jesieni wystarczyła ostródzianom, żeby się utrzymać w II lidze.

Sokół na swoim stadionie rozegrał siedemnaście spotkań i zdobył w nich 26 punktów, dzięki ośmiu wygranym i dwóm remisom. W meczach domowych OKS strzelił 24 bramki i stracił 19, w całym sezonie bilans pod tym względem nie jest już tak dobry: 47 zdobytych goli i 54 stracone…

Ostatni mecz u siebie Sokół rozegrał 15 maja (po nim były trzy mecze w delegacji: przegrane z Chojniczanką 0:2 i Stalą 1:3 oraz wygrany z rewelacją wiosny Hutnikiem 2:1) z Bytovią (1:1). Dwa tygodnie wcześniej Sokół przegrał u siebie z Wigrami (0:1) i pod koniec kwietnia wygrał z rezerwami Śląska aż 4:1. Po tym meczu zaczęto mówić o ewentualnych barażach dla OKS-u. Wymienione wyżej wyjazdy ostudziły te zapały.

W drużynie OKS-u najlepszymi strzelcami są: Dawid Wolny (19 strzelonych bramek, w tym 5 z karnego i 3 asysty), następny na liście jest Tomasz Gajda (5 strzelonych bramek i 8 asyst) i znany z boisk ekstraklasowych Rafał Siemaszko (4 strzelone bramki i 3 asysty). Dawidem Wolnym zainteresowane są podobno Korona i GKS Tychy.

Do składu drużyny, po przymusowej przerwie związanej z czwartą żółtą kartą może wrócić obrońca Paweł Brzuzy, z kolei jego kolega z formacji Wojciech Mazurowski nie będzie mógł wystąpić w meczu z GieKSą. Ponadto również nie zagra pomocnik Łukasz Soszyński. Mazurowski otrzymał ósmą żółtą kartkę w sezonie, a Soszyński czwartą. Ze względu na kontuzję – zerwane więzadła krzyżowe pod koniec maja, w sobotnim meczu nie zagra wspomniany wcześniej Tomasz Gajda.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Łukasz Z. — 10 czerwca 2021 @ 12:25

    „ostatnie, pożegnalne spotkanie w drugiej lidze” – jak to pięknie brzmi!!! Plan już wykonany, ale nie zaszkodzi godnie pożegnać ten udany sezon! Jeszcze raz dzięki Panowie!

 

Dodaj komentarz

*