Dołącz do nas

Piłka nożna

Sandecja czeka na przełamanie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Mecz z GieKSą będzie dla Sandecji ostatnim z sześciu kolejnych wyjazdowych spotkań.

Taka duża liczba spotkań wyjazdowych rozgrywanych przez MKS jest podyktowana trwającą przebudową stadionu w Nowym Sączu, która ma być zakończona w połowie przyszłego roku. Z zaplanowanych osiemnastu gier ligowych do rozegrania na jesień 2022 roku Sączersi u siebie rozegrają siedem. Biało-czarnym gra w delegacji nie wychodzi ostatnio za dobrze. Ostatni wygrany mecz na boisku przeciwnika miał miejsce 25 października ubiegłego roku, ze Stomilem (2:1). Od tego spotkania Sandecja rozegrała jedenaście wyjazdowych gier, w których siedem razy zremisowała i cztery przegrała.

Bilans spotkań w trwającym sezonie to cztery remisy (z Wisłą i Resovią po 0:0, z Górnikiem i Arką po 1:1) oraz zanotowana w ostatni wtorek niespodziewana porażka z mającą równie kiepski start sezonu co Sandecja, Odrą Opole 2:4. W tym spotkaniu ekipę z Nowego Sącza zgubiła zbytnia pewność siebie. Przez pierwsze pół godziny Sandecja przeważała, prowadziła nawet 1:0. Po zdobyciu prowadzenia MKS odpuścił i do roboty wzięli się opolanie, którzy do przerwy zdobyli dwie bramki. Kolejne bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach meczu: najpierw dwie gole zdobyła Odra i ostatnią Sandecja. Przy drugim golu dla Odry, gospodarzom pomógł bramkarz sądeczan, który wypuścił piłkę z rąk.

W trakcie przerwy pomiędzy sezonami Sandecja dokonała dwunastu transferów do drużyny, dziewięciu piłkarzy odeszło. Z nowych nabytków najciekawszymi są chyba Giorgi Merebaszwili (poprzednio Podbeskidzie) i Sylwester Lusiusz (wypożyczony z Cracovii). W okresie przygotowawczym Sandecja rozegrała cztery sparingi, nie przegrywając ani jednego. Biało-czarni kolejno pokonali Motor 4:2, zremisowali z Piastem 1:1, wygrali z Widzewem 3:1 i zremisowali z Bruk-Betem 0:0.

W drużynie z Nowego Sącza występuje dwóch piłkarzy, którzy wcześniej byli zawodnikami GieKSy, są to obrońca Kamil Słaby (występował w naszej drużynie wiosną 2018 roku) oraz pomocnik Damian Chmiel (grał w GKSie w sezonie 2011/12). Trenerem Sandecji, od listopada 2020 roku, jest Dariusz Dudek, który był związany z GieKSą jako piłkarz i jako trener…

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice Piłka nożna

Święta Wojna bez kibiców z Sosnowca

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Druga galeria z meczu GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec. Pełny stadion, oprawa na Blaszoku, doping przez 90 minut – tak zaprezentowali się kibice GieKSy. Brakło kibiców Zagłębia, którzy mimo dotarcia pod bramy, nie weszli do sektora gości. 

Kontynuuj czytanie

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Kibice

20 tysięcy na 20-lecie Ultras GieKSa

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W tym roku Ultras GieKSa obchodzi swoje 20. urodziny. Aby obchody były huczne i godne działalności grupy potrzeba wsparcia nas wszystkich.

Na portalu zrzutka (tutaj) została odpalona zbiórka środków, której celem jest zebranie co najmniej 20 tysięcy złotych. Tak opisują zrzutkę sami Ultrasi:

Na 2023 rok przypada rocznica powstania grupy, która od dwóch dekad, nieprzerwanie nadaje kolorytu naszym trybunom.

Ultras GieKSa’03 zawsze dba o najwyższą jakość opraw i organizacji meczów nie tylko przy Bukowej czy Satelicie, ale również na wyjazdach. Świętowanie jubileuszu zapowiada się jak zwykle hucznie, ale abyśmy mogli zrealizować wszystkie plany związane z obchodami, potrzebujemy Waszego wsparcia.

Zachęcamy Was do wsparcia naszych działań na trybunach i zapewniamy, że każda złotówka (jak zawsze) zostanie dobrze wydana, tak aby gwiazda pomyślności nigdy nie zagasła Gwiazdom Sceny Ultras!

Pozdrawiamy i do zobaczenia na szpilach przy Bukowej, w Satelicie oraz na wyjazdach!

#całaGIEKSArazem

Zachęcamy każdego z Was do wsparcia!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

Made with by Cysiu & Stęga