Rywal pod lupą: Mateusz Bochnak

Dodano przez roberts | 9 maja 2021 21:00
Licznik odwiedzin: 334

W broniącym się przed spadkiem zespole Błękitnych na szczególną uwagę zasługuje najlepszy ofensywny piłkarz tego klubu w tym sezonie, czyli Mateusz Bochnak. Prawy pomocnik miał swój udział w 1/3 ze wszystkich zdobytych bramek przez Stargardzian w lidze.

23-letni skrzydłowy to wychowanek Akademii Pogoni Szczecin. Z drużyną „Portowców” z Centralnej Ligi Juniorów dwukrotnie dochodził do finału tych rozgrywek. Było to w sezonach 15/16 i 16/17. W obu finałach Pogoń z Bochnakiem w składzie musiała jednak uznać wyższość Legii Warszawa. W tamtym okresie dynamiczny skrzydłowy przeplatał grę w juniorach z występami w trzecioligowych rezerwach Pogoni.

Po dwóch latach występów Bochnaka w drugiej drużynie w Szczecinie zdecydowano się na jego wypożyczenie do innego klubu. Przed startem sezonu 18/19 trafił na rok do ówczesnego spadkowicza z I ligi – Pogoni Siedlce. Bochnak bez najmniejszych problemów wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie klubu z Mazowsza. Cały sezon zakończył w sumie z 31 występami, w których zdobył 4 bramki i zaliczył dwie asysty.

Nieudane testy

Mateusz Bochnak po powrocie do macierzystego klubu rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu z pierwszym zespołem prowadzonym przez Kostę Runjaica. Nie został jednak wybrany przez trenera do grona piłkarzy na obóz przygotowawczy do Gniewina.

Zainteresowanie Bochnakiem wyraziła wówczas Wisła Płock. „Nafciarze” zaprosili pomocnika na dwutygodniowe testy, a Pogoń wyraziła na to zgodę. Bochnak wystąpił w dwóch sparingach z Brondby Kopenhaga i Olimpią Grudziądz, a w drugim z tych spotkań zdobył nawet bramkę. Nie wystarczyło to jednak, by przekonać do swoich umiejętności trenera Leszka Ojrzyńskiego. Testy zakończyły się niepowodzeniem, a zawodnik powędrował na kolejne wypożyczenie do drugiej ligi.

Najlepszy sezon

Tym razem Pogoń Szczecin wypożyczyła go do Błękitnych Stargard. W Stargardzie wiodło mu się nieco gorzej, niż to miało miejsce w Siedlcach. Zawodnik był głównie zmiennikiem. Zaledwie dwa razy wystąpił od pierwszych minut. Sezon zakończył z rozegranymi 34 meczami we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 2 gole.

Słabszy sezon w wykonaniu Bochnaka, nie dawał mu najmniejszych szans, by po powrocie do Szczecina przebić się do kadry pierwszego zespołu. Mimo wszystko w Pogoni nie zamierzali definitywnie zrezygnować z wychowanka i podjęto kolejną decyzję o jego wypożyczeniu. Skrzydłowy przed startem obecnej kampanii, ponownie trafił do Stargardu i idzie mu zdecydowanie lepiej niż rok wcześniej. Jak wspomniałem na wstępie, Bochnak ma w tym sezonie ogromny wpływ na grę Błękitnych. Dynamiczny skrzydłowy w lidze zdobył już 7 goli i zanotował 4 asysty, a do tego dołożył także 3 bramki w rozgrywkach Pucharu Polski. Sezon jeszcze się nie zakończył, a Bochnak już poprawił swój rekord pod względem wykręconych liczb i wszystko wskazuje na to, że jeszcze go powiększy. Obecnie zawodnik znajduje się w całkiem dobrej dyspozycji. W ostatnich 6 kolejkach zdobył 3 gole, z czego jeden naprawdę ładny w meczu z Pogonią Siedlce (od 0:24)

.

Mecze przeciwko GieKSie

Dla Mateusza Bochnaka wtorkowy mecz będzie trzecim występem przeciwko GKS-owi Katowice w karierze. Jak dotąd nie wspomina tych rywalizacji zbyt dobrze. Dwukrotnie schodził z boiska pokonanym, a sam nic specjalnego w tych starciach nie pokazał.

2019/20
(II liga) Błękitni Stargard – GKS Katowice 1:3 (grał 45 minut)

2020/21
(II liga) GKS Katowice – Błękitni Stargard 5:0 (grał 78 minut)

Bilans: 0 zwycięstw, 0 remisów, 2 porażki (rozegrane 123 minuty)

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*