Relacja kibicowska z Cidrów

Dodano przez Shellu | 18 marca 2012 14:10
Licznik odwiedzin: 4325

Mecz z Ruchem Radzionków inaugurował piłkarską wiosnę w wykonaniu piłkarzy GieKSy. Wśród kibicowskiej braci dało się wyczuć szczególny rodzaj oczekiwania, w końcu ostatni mecz przy Bukowej odbył się 19 listopada.

Po prawie 4-miesięcznej przerwie na stadionie pojawiło się ok. 4 tysiące kibiców spragnionych piłkarskich i kibicowskich emocji. Jeszcze przed samym spotkaniem na obiekt decyzją zarządu klubu nie została wpuszczona „Bukowa”, czyli magazyn „od kibiców dla kibiców”. Od wczorajszego spotkania „Bukowa” zmienia swoją formułę i będzie rozdawana dzień przed meczem w centrum Katowic oraz w niewielkich ilościach na (bądź przed, jeśli panowie z Centrozapu nie postanowią w końcu odejść) stadionie. Płot został ozdobiony 11 flagami (jedna mała flaga kibiców Górnika), a na gnieździe zawisła flaga GKS „Duma Śląska”.

Od początku Blaszok bardzo głośno wspierał piłkarzy, do czego czasem przyłączała się również Trybuna Główna. W 10 minucie spotkania na płocie zawisł pierwszy z wywieszonych transów. Jego treść doskonale przedstawiała nastroje panujące na trybunach, mianowicie „jebać centrozap”. Po kilku chwilach ochrona przemieściła się w jego stronę próbując go zerwać, dlatego ten trans wrócił na stronę Blaszoka, a w innym miejscu przerzucony został trans o treści „preCZ z oKKKupantem”, gdzie wyszczególniono na czerwono duże litery. Ostatni z transów, który zawisł na płocie był bardzo wymowny i wzywał panów Króla, Krysiaka i Karczewskiego do opuszczenia klubu. Jako, że ochrona za bardzo przejęła się swoją rolą, przez długi czas transy były prezentowane nad głowami kibiców z pierwszych rzędów Blaszoka. Cała sytuacja bardzo zmotywowała kiboli z Blaszoka do głośnych śpiewów i był to chyba pod względem wokalnym najlepszy fragment całego wieczoru.

W 35. minucie na płocie chcieliśmy wywiesić trans dla naszego kolegi o treści „Ostry trzymaj się”, jednak jeszcze zanim zdążyliśmy go przewiesić ochrona zaczęła go zrywać. Na szczęście trans pozostał w naszych rękach, a ochroniarze nasłuchali się argumentów z naszej strony. Nie wymagajmy od takich ludzi, zaprogramowanych przez włodarzy naszego klubu do utrudniania nam życia, zdolności czytania ze zrozumieniem treści zawartych na transparentach…

Można powiedzieć, że po „zabawie” z transami i bramce zdobytej przez zespół z Radzionkowa doping siadł i jedyny zryw zanotowaliśmy po wyrównującej bramce. Do samego końca było już tylko gorzej. Mecz przegrywamy 1-2, a piłkarzy schodzących do szatni żegnają gwizdy. Włodarze naszego klubu opuszczali zaś lożę VIP przy akompaniamencie głośnego „jebać, jebać, jebać Centrozap!”. Najprawdopodobniej czeka nas kolejna smutna runda, miejmy jednak nadzieję że marazm sportowo-organizacyjny nie przyniesie nam spadku i pokażemy, że kibicowsko zasługujemy na ekstraklasę, a nie drugą ligę.

Berki

 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*