Dołącz do nas

Felietony Piłka nożna

Post scriptum do meczu w Chojnicach

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Za nami ostatni wyjazd w tym sezonie, więc czas na tradycyjne „Post scriptum”.

 1. Na wyjazd do Chojnic wybraliśmy się trzyosobowym składem, a z pomocą przyszedł Łukasz (live) i Madziara (foto).
 2. Z Łukaszem wyjechaliśmy około 10:00 z Mysłowic, a taki zapas czasowy był spowodowany tym, ze jedyny i pierwszy raz, kiedy spóźniłem się na wyjazd, to właśnie Chojnice dwa lata temu. Natomiast Madziara jechała razem z KKN-em i dołączyła na stadionie.
 3. Podróż minęła bardzo sprawnie i w Chojnicach zameldowaliśmy się z ponad dwu godzinnym zapasem, więc udaliśmy się na obiad do wykwintnej restauracji pod dwoma złotymi łukami.
 4. Po krótkiej przerwie udaliśmy się pod stadion, gdzie policja, widząc  śląskie blachy, od razu nas zatrzymała i początkowo nawet nie wiedziała, gdzie możemy zaparkować samochód. Na szczęście szybko doszliśmy do jakiegoś porozumienia i zaparkowaliśmy bezpiecznie w okolicy sektora kibiców gości.
 5. Szybko odebraliśmy akredytacje i udaliśmy się na stanowisko dla dziennikarzy. W Chojnicach jest to balkon z dwoma rzędami całkiem wygodnych krzesełek.
 6. Gdy piłkarze wychodzili na rozgrzewkę, to obsługa stadionu dopiero rysowała linie na murawie.
 7. Kibice tego dnia zaopatrzyli się w wakacyjny ekwipunek (piłki, kółka, flamingi, ręczniki), a przyśpiewki typu „GieKSa na wakacjach” wzbudzały wśród innych dziennikarzy szeroki uśmiech na twarzach.
 8. Sam mecz, jaki był, każdy widział, a remis z drużyną opuszczającą pierwszą ligę nie spodobał się kibicom. 
 9. Po spotkaniu długo czekaliśmy na konferencję, na której w sumie nic ciekawego nie padło.
 10. Madziara zostawała w Chojnicach, a my ruszyliśmy w drogę powrotną i w domu byliśmy koło 2:00 w nocy. Niestety zapominałem ze sobą czytnika kart i zanim położyłem się spać, musiałem jeszcze zrobić dla Was galerię z tego spotkania.

PS Dziękuję wszystkim za pomoc na wyjazdach i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie również będę mógł na Was liczyć. Nie będę wymieniał wszystkich, którzy w tym sezonie pomagali, ponieważ mógłbym kogoś pomiąć, a tego bym nie chciał. Jeszcze raz wielkie dzięki i zapraszamy nowe osoby do pomocy. 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

4 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

4 komentarze

 1. Avatar photo

  tomassi

  8 czerwca 2023 at 18:08

  To my Tobie(Wam) dziękujemy. Za to że wszystko mamy opisane, problemy dobrze
  naświetlone.
  Mamy foty, relacje, komentarze, oceny.
  Jesteście bardzo ale to bardzoo nam potrzebni. Często niedoceniani.
  Wielkie dzięki za wspaniałą robotę, oby tak dalej!

 2. Avatar photo

  3kolory

  9 czerwca 2023 at 02:29

  ????

 3. Avatar photo

  Kejta

  9 czerwca 2023 at 17:09

  Dziekujemy

 4. Avatar photo

  Maks

  11 czerwca 2023 at 20:48

  Dzisiaj Puszcza Niepołomice awansowała do Ex, pytam się panie Burak , można ?? można , tylko trzeba chcieć, klub z małym stadionikiem , z niskim budżetem to zrobił , bo chciał to zrobić , ale pan wuefista tego nie pojmnie nigdy, dla niego to kosmos, więc odejdź pan jak najdalej od Katowic i nigdy się tu nie pojawiaj.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice Piłka nożna

Święta Wojna bez kibiców z Sosnowca

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Druga galeria z meczu GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec. Pełny stadion, oprawa na Blaszoku, doping przez 90 minut – tak zaprezentowali się kibice GieKSy. Brakło kibiców Zagłębia, którzy mimo dotarcia pod bramy, nie weszli do sektora gości. 

Kontynuuj czytanie

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Kibice

20 tysięcy na 20-lecie Ultras GieKSa

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W tym roku Ultras GieKSa obchodzi swoje 20. urodziny. Aby obchody były huczne i godne działalności grupy potrzeba wsparcia nas wszystkich.

Na portalu zrzutka (tutaj) została odpalona zbiórka środków, której celem jest zebranie co najmniej 20 tysięcy złotych. Tak opisują zrzutkę sami Ultrasi:

Na 2023 rok przypada rocznica powstania grupy, która od dwóch dekad, nieprzerwanie nadaje kolorytu naszym trybunom.

Ultras GieKSa’03 zawsze dba o najwyższą jakość opraw i organizacji meczów nie tylko przy Bukowej czy Satelicie, ale również na wyjazdach. Świętowanie jubileuszu zapowiada się jak zwykle hucznie, ale abyśmy mogli zrealizować wszystkie plany związane z obchodami, potrzebujemy Waszego wsparcia.

Zachęcamy Was do wsparcia naszych działań na trybunach i zapewniamy, że każda złotówka (jak zawsze) zostanie dobrze wydana, tak aby gwiazda pomyślności nigdy nie zagasła Gwiazdom Sceny Ultras!

Pozdrawiamy i do zobaczenia na szpilach przy Bukowej, w Satelicie oraz na wyjazdach!

#całaGIEKSArazem

Zachęcamy każdego z Was do wsparcia!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

Made with by Cysiu & Stęga