Dołącz do nas

Piłka nożna

[KONFERENCJA] Górak: „Tak stracona bramka to siara”

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po zremisowanym spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli trener Rafał Górak oraz zastępca trenera Dominika Nowaka, Przemysław Pitry.

Przemysław Pitry: Na pewno remis 1-1 nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn. Wydaje mi się, że remis jest sprawiedliwy. Pierwsza połowa pod nasze dyktando – oddaliśmy dużo strzałów i byliśmy groźni. Straciliśmy bramkę po jednym ataku rywali. W drugiej połowie role się zmieniły – staraliśmy się grać w ataku szybkim, mieliśmy swoje okazje, niewiele zabrakło. Na pewno żaden z nas nie jest zadowolony z wyniku.

Rafał Górak: W takich meczach zawsze gra się o trzy punkty, żeby wygrać. Różnie potem jest, niekiedy jest trudniej, niekiedy się w ogóle nie udaje i jest źle, a dziś było wszystkiego po trochę. Pierwsza połowa mogła być nieco lepsza w naszym wykonaniu. Wyrównaliśmy i uzyskiwaliśmy przewagę. Niestety wygrać się nie udało, to jest sól tego wszystkiego, mówimy o tym, który zawodnik coś strzeli. Dziś niestety nie strzeliliśmy. Jestem zadowolony z gry w drugiej połowie, a stracona bramka to siara.

Pytanie o występ Szczuki.
Górak:
Walczymy o to, żeby młodzieżowcy toczyli swoją walkę. Numerem 1 jest Kudła, ale nasi młodzieżowcy muszą sobie zdać sprawę z tego, że w bramce może pojawić się młodzieżowiec. Ja mam pretensje do samego przepisu, do naszych piłkarzy nie. Rzeczywiście dziś stwierdziłem przed meczem, że taki stan będzie dziś najlepszy. Dziś taką szansę dostał Patryk. Dostał szansę Alan, Brzoza czy Daniel. Ja się dziwie, że taki przepis ktoś wymyślił, natomiast mamy takie z tym dywagacje. Musiałem z Dawidem o tym rozmawiać, jestem przekonany, że doskonale się rozumiemy.

Pytanie o błędy Arkadiusza Jędrycha dziś i w ostatnim meczu.
Górak
: Wiadomo, że w środku mamy pięciu obrońców. Każdy mecz analizujemy. Pozycja w moich oczach jest bezapelacyjna. Bez niego nie zrobimy rozwoju. Jak będzie takie błędy popełniał, to po prostu straci miejsce w drużynie, ponieważ na dłuższą metę nie można wielokrotnie popełniać takich błędów.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

3 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

3 komentarze

 1. Avatar photo

  Łukasz Z.

  17 września 2022 at 20:24

  Trenerze mamy młodzieżowców jakich mamy. Ten przepis działa już parę lat więc proszę przestać się dziwić! Dlaczego nie gra Alan Bród? Przecież się sprawdził w pierwszych meczach i jest nasz! Nie promujmy piłkarzy innych drużyn tylko stawiajmy na swoich. Co do Jedrycha i reszty obrony mnie się wydaje, że są najsłabszym ogniwem chociaż grają ze sobą długi czas i powinni już zatrybic. Niestety tak nie jest co świadczy o ich klasie.

 2. Avatar photo

  Mleczak

  18 września 2022 at 10:28

  Polska piłka jest w takim miejscu, bo właśnie polscy trenerzy nie potrafią stawiać i promować młodych, talentu naszym nie brakuje. Ktoś to zauważył i niejako wymusił na klubach rozwój polskich piłkarzy, przeciętniacy i nieudacznicy wolą krytykować przepis niż zmienić swoje podejście, zderzyć się z problemem i znaleźć skuteczne rozwiązanie, które nie będzie doraźne.

  Gańba trenerze/dyrektorze/prezesie bo znowu mamy przeciętną drużynę, chyba że tak właśnie musi być i jesteście tam gdzie chcieliście być, właściciel chciał, w takim razie gratuluje wykonania zadania, dziękuje i żegnam, bo my kibice mamy większe ambicje!

 3. Avatar photo

  Kamel

  18 września 2022 at 13:49

  chca ino kolyjny ros pedziec,co fussball es ofensywny sport – „siara” to es 14 toruw no 11 spieluw , to som texty – niy wygrywomy bo oni wciypli tor.trener – szanuja twojo robota ale ze kozdom tokom godkom odbiyrosz mi argumenty.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice Piłka nożna

Święta Wojna bez kibiców z Sosnowca

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Druga galeria z meczu GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec. Pełny stadion, oprawa na Blaszoku, doping przez 90 minut – tak zaprezentowali się kibice GieKSy. Brakło kibiców Zagłębia, którzy mimo dotarcia pod bramy, nie weszli do sektora gości. 

Kontynuuj czytanie

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Kibice

20 tysięcy na 20-lecie Ultras GieKSa

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W tym roku Ultras GieKSa obchodzi swoje 20. urodziny. Aby obchody były huczne i godne działalności grupy potrzeba wsparcia nas wszystkich.

Na portalu zrzutka (tutaj) została odpalona zbiórka środków, której celem jest zebranie co najmniej 20 tysięcy złotych. Tak opisują zrzutkę sami Ultrasi:

Na 2023 rok przypada rocznica powstania grupy, która od dwóch dekad, nieprzerwanie nadaje kolorytu naszym trybunom.

Ultras GieKSa’03 zawsze dba o najwyższą jakość opraw i organizacji meczów nie tylko przy Bukowej czy Satelicie, ale również na wyjazdach. Świętowanie jubileuszu zapowiada się jak zwykle hucznie, ale abyśmy mogli zrealizować wszystkie plany związane z obchodami, potrzebujemy Waszego wsparcia.

Zachęcamy Was do wsparcia naszych działań na trybunach i zapewniamy, że każda złotówka (jak zawsze) zostanie dobrze wydana, tak aby gwiazda pomyślności nigdy nie zagasła Gwiazdom Sceny Ultras!

Pozdrawiamy i do zobaczenia na szpilach przy Bukowej, w Satelicie oraz na wyjazdach!

#całaGIEKSArazem

Zachęcamy każdego z Was do wsparcia!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

Made with by Cysiu & Stęga