[HISTORIA] Poprawić korzystny bilans

Dodano przez Błażej | 10 maja 2021 21:03
Licznik odwiedzin: 270

Sobotnie spotkanie z Błękitnymi Stargard będzie naszym szóstym oficjalnym spotkaniem ligowym. Pierwsze spotkania odbyły się 39 lat temu na poziomie 2. ligi – grupy zachodniej. 

W sezonie 1981/82 z Błękitnymi spotkaliśmy się dwukrotnie – wygrywając bardzo pewnie oba mecze. Pierwsze historyczne starcie zostało rozegrane 25.10.1981 w Stargardzie. Katowiczanie wygrali 2:0 po bramkach Churasa i Konkolewskiego. Skład naszej drużyny prezentował się następująco: Sput – Górnik, Piekarczyk, Zając, Nowak (70. Chmaj), Łuczak, Grzywaczewski, (70. Wijas), Krzyżoś, Furtok, Konkolewski, Churas.

W rewanżu rozegranym 22.05.1982 Katowiczanie długo męczyli się z drużyną rywali, ale finisz w tym spotkaniu był piorunujący. Dzięki trzem bramką strzelonym w odstępie 5 minut GieKSa pokonała Błękitnych 3:0. Bramki w 83., 86. oraz 88. minucie strzelali odpowiednio Łuczak, Wijas oraz Krzyżoś. Skład: Sput – Wijas, Piekarczyk, Zając, Maryt, Łuczak, Krzyżoś, Chmaj, Górnik, (68. Grzywaczewski), Biegun, (57. Churas), Furtok.

Do kolejnego starcia pomiędzy ekipami doszło w 2019 roku. GieKSa pojechała do Stargardu w 4. kolejce i rozegrała dobre spotkanie. Momentami szczęśliwe, ale zwycięstwo było zasłużone. Bramki zdobywali Adrian Błąd, Arkadiusz Jędrych oraz Mateusz Kompanicki, który wiosną przeniósł się do drużyny naszego rywala.

.
W rewanżu na wiosnę przy Bukowej 1 GieKSa gościła Błękitnych w pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek. Katowiczanie mieli rozpocząć rundę od wygranej, a tymczasem zaczęli od straconego gola w 1. minucie spotkania. Jedyne co się udało w tym meczu wykorzystać to dwa błędy przeciwnika, które wystarczyły na zdobycie jednego punktu. Spotkanie zostało zapamiętane z fantastycznego gola z rzutu rożnego, o którym pisał cały piłkarski świat.

.
W nowym sezonie pierwsze spotkanie GieKSa rozegrała z Błękitnymi u siebie. Katowiczanie nie dali szans rywalom i odnieśli zwycięstwo, jakiego Bukowa dawno nie widziała. Pełna kontrola spotkania sprawiła, że do przerwy prowadziliśmy 3:0, a w drugiej połowie dołożyliśmy dwa gole. Wygrana 5:0 pozwoliła nabrać pewności przed kolejnymi spotkaniami.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*