[GALERIA] Odwiedziliśmy “Banik Expo”!

Dodano przez Marcin | 12 czerwca 2022 13:05
Licznik odwiedzin: 581

Klub Banik Ostrava we współpracy z kibicami przygotował wiele atrakcji dla fanów z okazji trwających obchodów stulecia klubu. Jedną z największych jest wystawa “BANIK EXPO”, która została uroczyście otwarta pod koniec kwietnia. Było to duże medialne wydarzenie, a udział w nim wzięli byli i obecni zawodnicy, legendy, przedstawiciele sponsorów, władz miasta oraz ludzie ze świata kultury.

Zachęceni świetną pogodą oraz wolnym weekendem, postanowiliśmy zobaczyć to wszystko na własne oczy. Tym bardziej że wystawa odbywa się w niesamowitym miejscu – największej turystycznej atrakcji Ostravy – “Dolnych Witkowicach”. Znajduje się tam postindustrialny kolos, na zachwycającym terenie dawnej huty żelaza, z zachowanym w oryginalnym stanie kompleksem budynków, rur, pieców i całej architektury. Kompleks oferuje sporo atrakcji, które można zwiedzać również z przewodnikiem, jak kawiarnia na szczycie pieca hutniczego ze wspaniałą panoramą na całe miasto czy specjalna sala koncertowa zbudowana w dawnym zbiorniku gazu.

W utworzonym tuż obok nowoczesnym kompleksie znalazły się między innymi przestrzenie konferencyjne i ekspozycyjne. I to właśnie w tym miejscu znajduje się wystawa o historii i teraźniejszości Banika Ostrava. Wystawa składa się z kilkunastu oddzielonych od siebie pomieszczeń, podzielonych tematycznie. I tak w poszczególnych boksach zostały przedstawione historia Banika, historia zorganizowanego ruchu kibicowskiego, strefa esportu, strefa interaktywnego boiska, strefa gier dla całej rodziny, strefa z zaaranżowaną szatnią oraz klubowym sklepem oraz wiele innych. W ciągu 100 lat istnienia Banika, aż 25 lat kibiców GieKSy i FCB łączy przyjaźń, stąd na wystawie znajdziecie bardzo dużo akcentów związanych z naszym klubem. Całość wystawy robi bardzo duże wrażenie i pokazuje, jak wielkim klubem jest zaprzyjaźniony z nami czeski zespół.

Wystawę można zwiedzać aż do końca października, codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp kosztuje 20 złotych. Bilety dostępne są na miejscu (można płacić kartą) albo TUTAJ.

Serdecznie polecamy Wam wybranie się do Ostravy i spędzenie dnia zarówno na zwiedzaniu “Banik Expo” jak i kompleksu huty Rudolfa.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Kibic — 12 czerwca 2022 @ 15:49

    Dzięki za informację 🙂

  2. Marcin — 12 czerwca 2022 @ 13:38

    Dwa razy pękła tam rura z wodą i od chyba 3 lat jest zamknięte.

  3. Kibic — 12 czerwca 2022 @ 13:27

    Wie ktoś w jakim stanie jest nasze muzeum, które znajduje się na stadionie? Można je zwiedzać? Na stronie kiedyś były informacje odnośnie muzeum ale niestety Maruś musiał to pousuwać 🙄

 

Dodaj komentarz

*