[FELIETON] Kielecki sprawdzian na plus

Dodano przez marcu | 18 maja 2022 13:42
Licznik odwiedzin: 312

Spokojne nastroje wśród kibiców w Katowicach podtrzymuje gra i wyniki katowickiego zespołu w ostatnim czasie. GieKSa w dziewięciu kolejnych meczach na wyjeździe nie zaznała smaku porażki i dopisała do swojego konta siedemnaście punktów. 

Podopieczni trenera Góraka bardzo mądrze rozegrali sobotnie spotkanie i zasłużenie zgarnęli komplet punktów, zbierając pochwały nie tylko od własnych kibiców, ale także od komentatorów. Odnoszę wrażenie, że jedyną konkurencją dla tego meczu jeżeli chodzi o piłkarską jakość naszego zespołu w 2022 roku, może być wyjazdowa potyczka z tyskim GKS-em.

GKS Katowice dwukrotnie w tym sezonie okazał się lepszy od Korony Kielce, która zakończy rozgrywki na czwartym miejscu. Porównanie obu spotkań pokazuje, jak w tym sezonie rozwijali się katowiczanie. Pod kątem piłkarskim zdecydowanie lepiej nasza drużyna zaprezentowała się w meczu rewanżowym. Bez patrzenia na tabelę można było mieć wrażenie, że sytuacja w tabeli jest odwrotna od faktycznej.

Katowiczanie w końcówce sezonu zaczęli wygrywać mecze, które we wcześniejszych fazach pewnie by zremisowali. Warto wspomnieć o tym, że po 27. kolejkach GieKSa miała na swoim koncie ledwie sześć zwycięstw, a przed ostatnim meczem ma w swoim dorobku dziesięć wygranych spotkań.

Od meczu ze Stomilem trudno mi sobie wyobrazić jedenastkę GieKSy bez przesuniętego do środka obrony Bartosza Jaroszka. Niezłe wyprowadzenie piłki, niewiele błędów i gra na wyprzedzenie może imponować u tego zawodnika w ostatnich meczach. Cieszy, że na poziomie I ligi solidną pozycję w kadrze naszego zespołu ugruntował zawodnik z regionu, który jest kibicem GieKSy.

Sześć ostatnich spotkań to nie tylko pozytywy. W pięciu z nich katowiczanie w dosyć prosty sposób potrafili tracić bramki. Gra w defensywie niezmiennie pozostaje elementem, nad którym w przerwie letniej trzeba popracować nie tylko na boisku, ale także w gabinetach.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*