Błękitni: dużo tracimy bramek i mało strzelamy…

Dodano przez Witek | 9 maja 2021 23:30
Licznik odwiedzin: 344

W zaległym spotkaniu z dwudziestej ósmej kolejki przeciwnikiem GieKSy będzie drużyna Błękitnych Stargard. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 w najbliższy wtorek 11 maja w Stargardzie.

O trwającym sezonie, osoby związane z Błękitnymi będą chcieli zapewne jak najszybciej zapomnieć: drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i wydaje się, że ma najmniejsze szanse na utrzymanie się w gronie drugoligowców. Błękitno-biali mają najgorszy bilans bezpośrednich spotkań z sąsiadami w tabeli (Bytovia i dwie Olimpie), które mają taką samą liczbę punktów (dwadzieścia dziewięć). Liczby straconych i strzelonych również pozycjonują drużynę w ogonie tabel pod tymi względami. Zespół ze Stargardu ma najwięcej straconych bramek w II lidze – 60, z kolei strzelonych przeciwnikom tylko 32. Pod tym względem gorszy atak ma tylko Olimpia Grudziądz (30 strzelonych bramek)…

Na swoim stadionie Błękitni zdobyli osiemnaście punktów (pięć zwycięstw, trzy remisy i siedem porażek). Błękitno-biali pokonali u siebie: Wigry, Skrę, Hutnik, rezerwy Lecha (w identycznym stosunku – 1:0) oraz Sokoła (3:1). Po jednym punkcie Błękitni zdobyli w meczach z Górnikiem Polkowice (0:0) oraz rezerwami Śląska i Motorem (po 1:1)…

W trzech ostatnich meczach u siebie Błękitni kolejno: pokonali Sokoła, zremisowali z Górnikiem i przegrali 2:3 z Olimpią Grudziądz.

W meczu z Sokołem goście prowadzili przez większość meczu, zwycięskie bramki padły w dwóch ostatnich minutach meczu. W spotkaniu z Górnikiem przewagę mieli goście, ale nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Błękitnych. W meczu „o sześć” punktów z Olimpią Grudziądz, Błękitni prowadzili od 52. do. 86 minuty, w ostatnich czterech minutach stracili dwie bramki i wydawało się pewne trzy punkty…

Najwięcej bramek w drużynie ze Stargardu zdobył Mateusz Bochnak – siedem, następnie Michał Cywiński i Dawid Polkowski po pięć.

W zespole błękitno-białych nikt nie pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

5 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Ino GieKSa — 11 maja 2021 @ 15:08

  Remis będzie szkoda….

 2. GIEKSIORZ — 10 maja 2021 @ 12:30

  Pełna zgoda. Drużynę trzeba wspierać w trudnych momentach…. Tylko do kurwy nędzy, ile w ostatnich latach było dobrych momentów??? My kurwa mamy ostatnimi czasy same trudne momenty…. Ja rozumiem, jeśli czasem się zdarzy słabszy mecz, ale nie jeśli jest przyzwolenie na jawne robienie z nas idiotów kurwa mać!!!!! Przecież z nas się śmieje już cała Polska…..

 3. Scifo — 10 maja 2021 @ 10:57

  Loża szyderców działa.
  W dupie są Błękitni, a swoją drużynę trzeba w trudnych momentach wspierać.

 4. Kibic — 10 maja 2021 @ 09:45

  Jeśli w tym tygodniu przegramy oba mecze to chyba wszystko wiadome w sprawie awansu, a raczej jego braku.

 5. GIEKSIORZ — 10 maja 2021 @ 08:03

  Spokojnie Błękitni, teraz macie mecz z naszą GIEKSĄ, więc napewno poprawicie bilans strzelecki…

 

Dodaj komentarz

*