Banik ze stolicy wraca bez punktów

Dodano przez Misiek | 10 marca 2021 09:23
Licznik odwiedzin: 109

Banik Ostrava w zeszłą sobotę pojechał na wyjazdowe spotkanie do Pragi, aby tam zmierzyć się ze Slavią w ramach 22. kolejki Czeskiej Ekstraklasy. Dodatkowo w zeszłym tygodniu został odwołany mecz Pucharowy z powodów wirusowych. Wstępnie zostanie rozegrany 17 marca o 16:30.

Sobotni mecz dla Banika ułożył się bardzo źle, ponieważ już od trzeciej minuty musieli grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył Martin Fillo za uderzenie łokciem rywala. Wg mnie nie był to faul od razu na czerwoną, ale sędzia był innego zdania. Cztery minuty później Slavia wyszła na prowadzenie za sprawą Lukasa Masopusta, który pięknym rogalem pokonał Jana Lustuvke. Gospodarze nabrali wiatru w żagle i zaczęli dominować na połowie Banika. Kilkukrotnie mogli podwyższyć wynik, jednak piłka zawsze przelatywała nad porzeczką. W 31. minucie Slavia weszła w pole karne Banika, a tam piłkę ręką odbił Gigli Ndefe i sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Nicolae Stanciu i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. W 53. minucie Banik wykonywał rzut rożny, a do dośrodkowania podszedł Daniel Holzer. Posłał piłkę wprost na głowę Jaroslava Svozila, który głową skierował ją w stronę bramki. Po drodze piłkę przeciął jeszcze Taras Kacharaba, który z impetem wbił ją do własnej bramki. Kolejne minuty należały już do gospodarzy, którzy bombardowali bramkę Banika wielokrotnie. Jan Lustuvka miał tego dnia wiele pracy, ale nic więcej już nie wpuścił. Niestety Banik też nic nie strzelił i do Ostravy musieli wracać bez punktów. Możliwe, że inaczej potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby sędzia na początku spotkania nie odesłał Martina Fillo do szatni.

Kolejne spotkanie Banik rozegra na własnym stadionie 13.03.21 o godzinie 16:00 z FK Pribram. Rywal obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z bilansem bramkowym -30.

SK Slavia Praha VS FC Baník Ostrava 2:1 (2:0)

Bramki:  8. Masopust, 33. Stanciu – 53. Kačarba

SK Slavia Praha: Kolář – Bah, Deli, Kačaraba, Bořil – Masopust (60. Sima), Stanciu, Provod, Lingr (60. Holeš), Olayinka (73. Dorley) – Kuchta (79. Tecl).

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Juroška (27. Svozil), Pokorný, Stronati, Holzer – Fillo, Jánoš, Tetour, Kaloč (73. de Azevedo), Ndefe – O. Šašinka (73. Sor).

Żółte kartki: Lingr, Kuchta – Jánoš, Pokorný.

Czerwone kartki: 3. Fillo.