Bałkańska oprawa w Rybniku

Dodano przez kosa | 18 kwietnia 2014 12:59
Licznik odwiedzin: 1560

Rybnik to nasz najbliższy mecz wyjazdowy w całej lidze. Z racji zgody z Górnikiem Zabrze, który znowu przyjaźni się z kibicami ROW Rybnik było to spotkanie bez ciśnienia – można by użyć stwierdzenia, że to takie piłkarskie święto w Wielki Czwartek.

Do Rybnika udaliśmy się dwoma przegubami oraz pokaźną ilość aut. Tradycyjnie zepsuł się jeden z autobusów, ale oczekujący na zastępczy transport kibice GieKSy zostali zabrani przez autobus kibiców Górnika Zabrze (jeszcze raz bardzo dziękujemy!). Do teraz zastanawiamy się jak 150 osób z przegubu zmieściło się do pojedynczego autobusu, który był pełen fanów zabrskiej Torcidy 😉

Pod stadionem zameldowaliśmy się na godzinę przed meczem. Niestety fatalnie wyglądało wpuszczanie na obiekt (co podobno jest standardem w Rybniku) i przez opieszałość ochrony (Scorpiony a jakże) ostatni fani weszli na sektor gości dopiero w… 60. minucie meczu! Dostaliśmy 500 biletów, ale ostatecznie w klatce znalazło się nas 542 (w tym 60 fanów Banika Ostrava). Oprócz tego kilku zakazowiczów przebywało od stadionem, a część osób udała się na sektory gospodarzy.

Tradycyjnie bardzo dobrze wyglądało nasze oflagowanie. Z dopingiem nie ukrywajmy było gorzej, ale specyfika stadionu w Rybniku jest taka, że praktycznie nikt siebie nie słyszy. Na tym meczu, tak jak w poprzedniej rundzie na Bukowej, swój trzeci młyn stworzyli fani Górnika Zabrze. ROW Rybnik dopingował całe spotkanie oraz zaprezentował ładną dla oka oprawę z pirotechniką. Z naszej stronie pod koniec meczu Ultras GieKSa zaprezentowała sektorówkę spod której zapaliły się… świecidełka. Efekt był piorunujący co widać na fotkach. Ach te Bałkany 😉

Powrót bardzo szybki i spokojny. Teraz skupiamy się na wyjeździe do Ząbek!

Doping kibiców GieKSy (wraz z oprawą) -> tutaj

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. ROW — 19 kwietnia 2014 @ 21:00

    http://gliwicka72.pl/news/doping-kibicow-podczas-derbow-slaska-w-rybniku

 

Dodaj komentarz

*