Zrehabilitować się za puchar

Dodano przez kosa | 23 listopada 2021 11:59
Licznik odwiedzin: 348

W środę 24 listopada piłkarki GKS Katowice zagrają w Bielsku-Białej ostatni mecz w 2021 roku. Rywalkami będą zawodniczki Rekordu, które tydzień nieoczekiwanie wyeliminowały nas z Pucharu Polski.

Od pucharowego spotkania niewiele się zmieniło. Przypomnijmy, że GieKSa zajmuje czwarte miejsce w Ekstralidze z 17 punktami w 10 spotkaniach. Rekord jest dwunasty (ostatni) z 3 punktami w 8 meczach. To właśnie problemy zdrowotne Rekordzistek doprowadziły do przełożenia trzech spotkań Ekstraligi, których „brakuje” do pełnego zakończenia rozgrywek w kobiecej elicie. Nasze rywalki zagrają jeszcze w tym roku na wyjeździe z AP Lotos Gdańsk i u siebie z Czarnymi Sosnowiec. Ostatnim spotkaniem naszej drużyny było pucharowe starcie z Rekordem, które przegraliśmy po rzutach karnych (relacja). Nasze rywalki grały jeszcze w sobotę w ramach 1/16 Pucharu Polski w Wodzisławiu Śląskim, gdzie pokonały 3:2 pierwszoligowy SWD. 

Już wiemy, że dla nas będzie to najlepsza runda jesienna w Ekstralidze, biorąc pod uwagę miejsce w tabeli. Punktowo swojego rekordu z jesieni 2019 (22 punkty) nie poprawimy – w przypadku wygranej w Bielsku będziemy mieli 20 oczek. Trzy punkty z Rekordem pozwoliłby nam jednak śmielej spoglądać w kierunku pierwszej trójki. Oprócz samej rehabilitacji za wpadkę w pucharze dobrze byłoby wygrać, by przerwać serię czterech spotkań bez zwycięstwa. O porażce z Rekordem już pisaliśmy, ale wcześniej zdobyliśmy 2 punkty w 3 spotkaniach. Bilans wygląda mizernie, ale jeśli uwzględnimy, że graliśmy z wicemistrzem Polski na wyjeździe oraz mistrzem Polski i czwartą drużyną zeszłego sezonu u siebie, a także spojrzymy na przebieg tych spotkań, to ocena będzie już lepsza. Niemniej ostatnią wygraną GieKSa zanotowała 2 października, kiedy na Bukowej pokonała 1:0 Tarnovię. 

Gospodarze zapowiedzieli darmową transmisję na swoim kanale YouTube (tutaj). Trzymamy kciuki za udany koniec roku!  

24.11.2021 (środa, 12:00) Rekord Bielsko-Biała – GKS Katowice

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*