Znów pamiętaliśmy o Górnikach z Wujka

Dodano przez Marcin | 17 grudnia 2018 17:39
Licznik odwiedzin: 1120

Wczoraj miały miejsce uroczystości upamietniające pacyfikację strajku w Kopalni Wujek w 1981 roku. Kibice GieKSy z Brynowa powiesili w tej dzielnicy 5 okazjonalnych transparentów mających przypominać mieszkańcom, co zdarzyło się w Brynowie 37 lat temu.
Na popołudniowych uroczystościach obecnych było ponad 100 kibiców GieKSy. Niestety jak to często w ostatnich latach pod „Wujkiem” bywa – więcej niż mieszkańców zjawiło się policjantów oraz pracowników biura ochrony rządu. Kibice GieKSy poczekali jednak do końca uroczystości i po oficjalnym złożeniu kwiatów przez naszą delegację głośnymi okrzykami pokazali, że pamięć o naszych bohaterach nigdy nie zginie.
Następnie grupa kibiców GieKSy udała się na pobliski stadion Rozwoju Katowice, gdzie nad charakterystycznym napisem „KOPALNIA WUJEK” usytuowanym na koronie stadionu, odpalili symbolicznie race oraz ponowie okrzykami upomnieli się o pamięć dziewięciu górników z Wujka.

Do zobaczenia za rok!

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*