Znicz: w ostatnich dwóch meczach przegrywamy, ale trzy punkty zbieramy…

Dodano przez Witek | 6 kwietnia 2021 13:10
Licznik odwiedzin: 545

W meczu dwudziestej szóstej kolejki rozgrywanym dość nietypowo, bo w czwartek ósmego kwietnia 2021 roku, MKS Znicz Pruszków będzie gospodarzem meczu z GieKSą. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Mecz będzie transmitowany na kanale TVP Sport.

Ekipa z Pruszkowa podobnie jak w ubiegłym sezonie walczy o utrzymanie rozgrywek II ligowych dla swojego miasta. Po siedemnastu meczach rundy jesiennej żółto-czerwoni z dorobkiem szesnastu punktów zajęli szesnastą (ostatnią bezpieczną) lokatę w tabeli. Po siedmiu meczach wiosennych poprawili o jedno miejsce swoją pozycję ze zdobyczą dwudziestu trzech punktów. Przewaga nad pierwszym miejsce spadkowym wynosi obecnie tylko jeden punkt.

Za „konkretne” wiosenne zdobywanie punktów MKS zabrał się dopiero w dwóch ostatnich spotkaniach: najpierw pokonał u siebie Sokół 2:1 i w ostatniej kolejce, na wyjeździe u bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie Hutnika, wygrał 3:1. W obu tych meczach piłkarze z Pruszkowa musieli gonić wynik, bowiem przegrywali po 0:1.

Wygrana Znicza z całkiem nieźle radzącym sobie beniaminkiem II ligi, Sokołem, była pierwszą wygraną od dziewięciu ligowych spotkań (czyli od końca listopada ubiegłego roku, w tym okresie ekipa z Pruszkowa zdobyła tylko jeden punkt). W tym meczu zaczęło się od „szybkiego”, bo od 5 minuty, prowadzenia Sokoła. Mecz był wyrównany, obie drużyny starały się zdobyć przewagę, jednak bez powodzenia. Wyrównującego gola żółto-czerwoni zdobyli w 35 minucie, po kontrze, a zwycięskiego gola na dwanaście minut przed końcem spotkania po rzucie rożnym.

W meczu na Suchych Stawach goście stracili bramkę już w 6 minucie, wyrównanie „przyszło” już po trzech minutach po faulu w polu karnym i pewnym wykorzystaniu jedenastki przez jednego z najlepszego strzelca Znicza Macieja Wichtowskiego (najlepszy snajper ex aequo z Maciejem Machalskim – po sześć trafień). Po strzeleniu bramki przez MKS gra była dalej wyrównana z dobrymi okazjami do strzelenia gola przez oba zespoły. Kolejną bramkę strzelili jednak goście i znowu z rzutu karnego i znowu Wichtowski… Po straconej bramce z Hutnika uszło powietrze i nie mógł się odnaleźć, Znicz zaczął bardziej szanować piłkę.  Bramkę na 3:1 piłkarze z Pruszkowa zdobyli po rzucie rożnym w 82 minucie. Dzięki tej wygranej MKS opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Żółto – czerwoni na swoim stadionie spisują się nieco gorzej niż na wyjazdach: w dwunastu spotkaniach zdobyli jedenaście punktów (trzy wygrane, dwa remisy i siedem porażek, bilans bramek 10-21). Dla porównania: Znicz grając, na boiskach przeciwników zdobył dwanaście punktów w dwunastu meczach (po trzy zwycięstwa i remisy oraz sześć porażek, bilans bramek 13-20).

Z dwudziestu trzech goli strzelonych przeciwnikom, nieco więcej niż połowę, bo w sumie 12 strzelili wspomniani Wichtowski i Machalski. Trzeci na liście najskuteczniejszych strzelców jest Mariusz Gabrych z trzema trafieniami.

W zespole Znicza nikt nie pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Roh — 6 kwietnia 2021 @ 17:51

    GieKSa musi wreszcie zaczać coś grać bo fart nie może wiecznie trwać.
    Dobrze że mecz jest w tv. Będziemy ogladać.

 

Dodaj komentarz

*