Znicz: nowy trener zmobilizuje drużynę na mecz z GieKSą?

Dodano przez Witek | 15 listopada 2019 17:35
Licznik odwiedzin: 316

W meczu, który będzie rozgrywany awansem z rundy wiosennej, MKS Znicz Pruszków będzie gospodarzem. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę siedemnastego listopada 2019 roku o godzinie 13:05. Mecz będzie transmitowany na regionalnych kanałach TVP.

Ekipa z Pruszkowa początek sezonu (pierwszych osiem meczów) miała bardzo udany. Drużyna  po ośmiu kolejkach zajmowała pierwsze miejsce w tabeli z bilansem pięciu wygranych, jednego remisu i dwóch przegranych. Im dalej w las, tym gorzej: w następnych dziewięciu spotkaniach Znicz zdobył tylko pięć punktów (jedna wygrana, dwa remisy i sześć porażek).

Żółto – czerwoni na swoim stadionie spisują się dużo gorzej niż na wyjazdach: w meczach u siebie zdobyli tylko siedem punktów (dwie wygrane, jeden remis i pięć porażek). Ostatnia wygrana u siebie miała miejsce w piątej kolejce spotkań (dwudziestego pierwszego sierpnia) w meczu ze Gryfem (2:1). Wcześniej była wygrana ze Stalą Stalowa Wola (4:1). Kolejne mecze to porażki z Błękitnymi (2:3) i Górnikiem Łęczna (1:2). Nadzieję na lepsze granie dawał remis z będą wtedy jeszcze na fali Stalą Rzeszów (2:2). Kolejne mecze u siebie to pasmo kolejnych trzech porażek: z Górnikiem Polkowice (2:4), Garbarnią (0:1) i kompromitacja z Widzewem w ubiegłym tygodniu (0:6).

Po meczu z Garbarnią, Znicz przegrał na wyjeździe z Elaną (1:2) i po tym spotkaniu Zarząd klubu postanowił pożegnać trenera Andrzeja Prawdę. Zastąpił go Piotr Mosór. 45-letni Mosór w swojej karierze trenerskiej związany jest/był klubami ze stolicy i okolic: Hutnikiem Warszawa, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, Legionovią Legionowo i Unią Warszawa. Mosór jako piłkarz kojarzony jest z Legią (tytuł mistrzowski, Puchary), Ruchem Chorzów i Widzewem. Ciekawostką jest fakt, że na przełomie lat 80 i 90 ubiegłego wieku Mosór występował w drużynach juniorskich GieKSy.

Debiut nowego trenera wypadł fatalnie we wspomnianym meczu z Widzewem. Żółto – czerwoni, w pierwszej części I połowy starali się grać jak równy z równym. W dwudziestej piątej minucie drugą żółtą i w efekcie tego czerwoną kartkę otrzymał Marcin Bochenek (Bochenka nie zobaczymy na boisku w meczu z GieKSą) i RTS zaczął uzyskiwać coraz większą przewagę. Pierwszy gol padł cztery minuty przed przerwą, pozostałe pięć w drugiej połowie.

W zespole z Pruszkowa występuje kilku piłkarzy z doświadczeniem ekstraklasowym: Dariusz Zjawiński, Martin Baran, Paweł Moskwik, Paweł Tarnowski czy Robert Obst.

Z dwudziestu czterech goli strzelonych przeciwnikom, najwięcej trafień w drużynie Znicza zaliczyli: Paweł Moskwik (sześć), Dariusz Zjawiński (pięć) oraz Patryk Czarnowski i Maciej Machalski (po trzy).