[ZAPOWIEDŹ] Wyjazd na północ

Dodano przez Adi | 23 września 2022 07:55
Licznik odwiedzin: 171

Przed hokeistami GKS-u Katowice kolejny wyjazdowy mecz – tym razem w Toruniu z miejscową Energą.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że torunianie są jedną z rewelacji początku tego sezonu PHL. Po 4 spotkaniach z 9 punktami są liderem rozgrywek, choć tyle sami oczek na koncie ma STS Sanok, GieKSa oraz Unia Oświęcim, która rozegrała mecz mniej – tak samo zresztą jak GKS. Zawodników z województwa kujawsko-pomorskiego wyróżnia jednak bilans bramkowy – 19 strzelonych goli to najlepszy wynik w lidze, a stracili 8. Jedyne punkty stracili po nieudanej pogoni w trzeciej tercji na Stadionie Zimowym w Sosnowcu. Pokonali natomiast Cracovię, Sanok oraz Podhale.

Świetny start rozgrywek jest w dużej mierze zasługą nowych nabytków – Fin Niki Koskinen uzbierał już 2 gole i 5 asyst, a tuż za jego plecami jest Estończyk Maark Viitanen z 6 oczkami. Nie można również zapomnieć o doświadczonym Łotyszu Ervinsie Mustukovsie w bramce, który wystąpił we wszystkich dotychczasowych starciach i bronił ze skutecznością niemal 95%.

W zeszłym sezonie GieKSa i Energa podzieliły się zwycięstwami – szczególnie bolesna była jednak porażka w półfinale Pucharu Polski na lodowisku w Bytomiu. W lidze obie drużyny urwały sobie po jednym zwycięstwie na wyjeździe. Pierwsze starcie tych ekip w rozgrywkach 22/23 rozpocznie się o 18:30.

23.09.2022 (piątek, 18:30) KH Energa Toruń – GKS Katowice

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*