[ZAPOWIEDŹ] W Sosnowcu kończymy pierwszą rundę PLH

Dodano przez sowin | 12 października 2019 13:22
Licznik odwiedzin: 428

W ostatniej kolejce pierwszej rundy sezonu zasadniczego katowiczanie udadzą się na mecz do Sosnowca z tamtejszym Zagłębiem, które w obecnych rozgrywkach gra w kratkę. Do tej pory podopieczni Marcina Kozłowskiego zdobyli w 9 meczach 15 punktów za pięć wygranych oraz cztery porażki. W ostatniej kolejce sosnowiczanie wygrali w Krakowie z Comarch Cracovią 3:0.

Niezadowalające wyniki w drużynie Zagłębia spowodowały pierwsze ruchy kadrowe, a drużynę opuścili lub w najbliższym czasie opuszczą: czeski, doświadczony obrońca Dawid Turon, Michał Domogała, Łukasz Rutkowski oraz Aleksander Gniewek.

Z kolei katowiczanie w piątkowym meczu z Unią odnieśli pierwszą porażkę w obecnym sezonie, co spowodowało spadek z pierwszej pozycji ligowej tabeli na czwartą, jednak pod względem punktów mają tyle samo co zajmujące drugie i trzecie miejsce drużyny z Oświęcimia oraz Jastrzębia – 20 punktów, a do liderującego GKS-u Tychy tracą zaledwie jedno oczko.

Mimo porażki w meczu z Unią bramkarz „GieKSy” – Robin Rahm nadal zajmuje pierwszą pozycję wśród najlepiej broniących golkiperów Polskiej Hokej Ligi ze skutecznością 94.1%, natomiast jego niedzielny vis-a-vis Rafał  Radziszewski zajmuje czwartą pozycję ze skutecznością 92,3%.

Wśród najwyżej sklasyfikowanych w punktacji kanadyjskiej, bo na 18 pozycji z 9 punktami, za 6 zdobytych bramek oraz 3 kluczowe podania plasuje się napastnik Zagłębia Filip Stoklasa, natomiast najwyżej sklasyfikowany zawodnik „GieKSy”, Patryk Krężołek zajmuje 34 pozycję  z 7 punktami, za 3 zdobyte bramki i 4 asysty. Patrykowi jednak liczone są punkty za grę w drużynie GKS-u Katowice oraz w Kadrze PZHL-u U-23. Taką samą ilość punktów, jak Patryk Krężołek zdobył nasz kapitan – Grzegorz Pasiut, który zaliczył do tej pory 7 asyst.

13.10.2019 r.(niedziela) godz. 17:00: Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*