[ZAPOWIEDŹ] W piątek walczymy o fotel lidera

Dodano przez sowin | 20 stycznia 2022 19:30
Licznik odwiedzin: 390

Re-Plast Unia Oświęcim będzie najbliższym przeciwnikiem GieKSy w sezonie zasadniczym Polskiej Hokej Ligi. Będzie to pojedynek lidera z wiceliderem tabeli.

Aktualnie Oświęcimianie zajmują pierwsze miejsce i mają przewagę dwóch punktów nad nami. Unici wracają do ligowych rozgrywek po przymusowej przerwie spowodowanej zakażeniami w drużynie  wirusem COVID-19.  Ostatnie spotkanie hokeiści z Małopolski rozegrali 6 stycznia, przegrywając z JKH GKS-em Jastrzębie 3:7. Jastrzębianie tym samym przerwali serię dziewięciu meczów bez porażki „biało-niebieskich”.

Obie drużyny cechuje odpowiedzialność w obronie oraz skuteczność w ofensywie, co pokazują liczby. Podopieczni Toma Coolena zdobyli dotychczas 121 bramek, tracąc 72. GieKSa natomiast zdobyła 113 bramek, tracąc 66. Zarówno my, jak i unici  dysponują trzema silnymi piątkami, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, co pokazują indywidualne statystki zawodników. W ekipie z Chemików 4 jedenastu zawodników zgromadziło ponad 10 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej, natomiast GieKSa w szeregach GieKSy takich zawodników jest trzynastu. O końcowym wyniku piątkowego spotkania będzie decydowała na pewno dyspozycja bramkarzy, którzy bronią na zbliżonym poziomie.

Oświęcimianie są jedyną drużyną, z którą w obecnym sezonie jeszcze nie wygraliśmy. W dotychczasowy spotkaniach „unici” wygrali z nami 4:2 i 2:1 w Oświęcimiu oraz w „Satelicie” po karnych 3:2. Czy po piątkowym meczu będziemy się cieszyć z pokonania Re-Plast Unii Oświęcim po raz pierwszy w tym sezonie oraz objęcia ponownie fotelu lidera?

21.01.2022 r. (piątek, godz. 18:00) Hala Lodowa MOSiR Oświęcim: Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*