[ZAPOWIEDŹ] W piątek tylko zwycięstwo

Dodano przez sowin | 23 stycznia 2020 11:46
Licznik odwiedzin: 248

W piątek o godzinie 18:30 w „Satelicie” po raz piąty i ostatni w sezonie regularnym katowiczanie zagrają z drużyną KH Energii Toruń.

Drużyna z Torunia jest jedną z dwóch drużyn, z którą „GieKSa” w tym sezonie nie zaznała goryczy porażki. Drugą drużyną jest outsider obecnych rozgrywek – Naprzód Janów. W dotychczas rozegranych czterech meczach katowiczanie zdobyli 24 bramki, tracąc 4. Najlepszym strzelcem przeciwko „Stalowym piernikom” jest Patryk Krężołek, który zdobył cztery bramki. Trzy trafienia na swoim koncie mają: Tadej Cimzar, Teddy da Costa oraz Tuukka Rajamaki. Po dwie bramki zanotowali Filip Starzyński i Jaakko Turtainen, natomiast po jednym golu zapisali Kamil Paszek, Mateusz Szymański, Szymon Mularczyk, Patryk Wajda, Marcin Kolusz, Oula Uski i Miika Franssila. W drużynie naszych przeciwników najskuteczniejszym zawodnikiem, z dwoma bramkami na koncie jest Dienis Serguszkin, a po jednym trafieniu zaliczyli Jegor Fieofanov i Jakub Jaworski.

W ligowej tabeli obie drużyny dzieli 21 punktów. Torunianie zajmują obecnie ósmą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 51 punktów, natomiast „GieKSa” zdobyła 72 punkty i sklasyfikowana jest na 5 pozycji.W ostatniej kolejce drużyna z grodu Kopernika pokonała po rzutach karnych zdobywcę Pucharu Polski JKH Jastrzębie 4:3, a katowiczanie w Krakowie przegrali Comarch Cracovią 2:1.

Najlepiej punktującym w drużynie KH Energii Toruń jest Rosjanin Artiom Sadrietdinow, który zdobył 35 punktów (14B, 21A) w klasyfikacji kanadyjskiej. O cztery punkty mniej zdobyli rodacy Sadrietdinowa: Dienis Sierguszkin (18B, 13A) oraz Jegor Fieofanow (13B, 18A). 29 punktów na swoim koncie zgromadził Bartosz Fraszko (12B, 17A). Tyle samo punktów, co były zawodnik „GieKSy” zdobył kapitan „trójkolorowych” Grzegorz Pasiut (9B, 20A). 25 punktów na swoim koncie mają dwaj inni katowiczanie Teddy da Costa (14B, 11A) oraz Jussi Makkonen (10B, 15A). W klasyfikacji skuteczności obronionych strzałów zdecydowanie lepiej prezentuje się bramkarz „GieKSy” Robin Rahm, który w rozegranych 34 ligowych spotkaniach bronił ze skutecznością 93,4%. Również 34 ligowe spotkania rozegrał Patrik Spesny, a jego skuteczność obronionych strzałów wynosi 91%.

Warto dodać, iż w ubiegłym tygodniu do drużyny „Stalowych pierników” dołączyło trzech napastników: Nikita Veitov, Mikhail Yesayan oraz znany już z występów w toruńskich barwach Robert Korchokha. Jednocześnie dzisiaj klub z Torunia wydał oświadczenie o rozwiązaniu kontraktu z najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny Artiomem Sadrietdinowem.

Sędziowie: Michał Baca, Mateusz Krzywda (główni), Rafał Noworyta, Grzegorz Cudek (liniowi)

24.01.2020 r. (piątek) „Satelita” godz. 18:30: GKS Katowice — KH Energa Toruń

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*