[ZAPOWIEDŹ] W piątek kończymy IV rundę Polskiej Hokej Ligi

Dodano przez sowin | 16 stycznia 2020 19:56
Licznik odwiedzin: 214

Ostatnim przeciwnikiem GKS-u Katowice czwartej rundy Polskiej Hokej Ligi będzie drużyna Lotosu Gdańsk. Mecz odbędzie się w piątek 17 stycznia o godzinie 18:30 w „Satelicie”.

Do tej pory każde spotkanie pomiędzy tymi zespołami kończyły się wynikami 1:0. Dwukrotnie wygrywali gdańszczanie (15 listopada 2019 roku w Katowicach wygrali po rzutach karnych oraz 13 grudnia 2019 roku w Gdańsku), a raz komplet punktów zdobyli „trójkolorowi” (8 października, w Gdańsku).

Po 39 kolejkach katowiczanie i gdańszczanie są sąsiadami w ligowej tabeli, zajmując odpowiednio piąte i szóste miejsce. Podopieczni Piotra Sarnika zdobyli do tej pory 69 punktów, a nasi przeciwnicy 63.

W ostatniej kolejce hokeiści „GieKSy” w Toruniu rozgromili drużynę Energii Toruń 10-1. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Tuukka Rajamaki. Dwie bramki zdobył Patryk Krężołek, a po jednym trafieniu zaliczyli: Patryk Wajda, Tadej Cimzar, Szymon Mularczyk, Filip Starzyński oraz Jakko Turtainen.  Nasi przeciwnicy swoje ligowe spotkanie rozegrali w środę, podejmując na własnym lodzie Comarch Cracovię. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, ponieważ po regulaminowym czasie gry i dogrywce był remis 1:1. Karne skuteczniej egzekwowali hokeiści z Pomorza, dwukrotnie pokonując Miroslava Koprive. Dzięki temu zwycięstwu „biało-niebiescy” zapewnili sobie przed V rundą szóstą pozycję, co oznacza, że piątą rundę rozpoczną od spotkania wyjazdowego, a ich rywalem będzie drużyna Podhala lub co bardziej prawdopodobne „GieKSa”. Wszystko rozstrzygnie się po piątkowych spotkaniach Pdhala Nowy Targ z Energą Toruń oraz zapowiadanego meczu GKS-u Katowice i Lotosu PKH Gdańsk.

W drużynie „GieKSy” najskuteczniejszym zawodnikiem jest Grzegorz Pasiut, który rozegrał 27 ligowych spotkań, zdobywając 26 punktów (6G, 20A) w klasyfikacji kanadyjskiej. Nasz kapitan traci 9 punktów do najlepiej punktującego zawodnika drużyny z Gdańska, jakim jest Petr Polodna. Czeski napastnik rozegrał, jednak o 10 ligowych spotkań więcej od katowiczanina.

Nie tylko bezpośrednie spotkania pomiędzy „GieKSą” a Lotosem PKH Gdańsk pokazały, ale ogólnie dotychczasowe ligowe spotkania pokazały, że istotną rolę odgrywają bramkarze. Zarówno Tomas Fucik, jak i Robin Rahm należą do czołówki bramkarzy w klasyfikacji skuteczności obronionych strzałów. Czeski bramkarz rozegrał do tej pory 35 ligowych spotkań, w których bronił ze skutecznością 93,4%. Nasz bramkarz rozegrał 31 ligowych spotkań, a jego skuteczność obronionych strzałów wynosi 93,3%

Sędziowie: Mateusz Krzywda, Paweł Meszyński (główni), Mateusz Kucharewicz, Dawid Mazur (liniowi)

17.01.2020 r. (piątek) godz. 18:30 „Satelita”: GKS Katowice – Lotos PKH Gdańsk.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*