[ZAPOWIEDŹ] W Nowym Targu tylko zwycięstwo

Dodano przez sowin | 9 stycznia 2020 19:16
Licznik odwiedzin: 374

W piątek hokeiści GKS-u Katowice udadzą się do Nowego Targu na mecz z tamtejszą drużyną Podhala Nowy Targ.

Obie ekipy w podobnym stylu rozpoczęły 2020 rok, a mianowicie od porażki i zwycięstwa. Nowotarżanie w pierwszym meczu w tym roku przegrali z liderem ligowej tabeli GKS-em Tychy 0:5 oraz w ostatniej kolejce po dogrywce pokonali Comarch Cracovię 2:1.

W pierwszym meczu 2020 roku „GieKSa” przegrała z drużyną Comarch Cracovii 2:3. Kolejnym rywalem hokeistów z alei Korfantego była drużyna outsidera obecnych rozgrywek – Naprzód Janów, w którym jedyną niewiadomą był wynik spotkania. Ostatecznie „trójkolorowi” wygrali 8:1.

W dotychczas rozegranych 34 kolejkach Polskiej Hokej Ligi „Szarotki” zdobyły 66 punktów i zajmują 4 pozycję w ligowej tabeli, natomiast podopieczni trenera Piotra Sarnika mają na swoim koncie o 6 punktów mniej od nowotarżan, co plasuje ich na 5 pozycji.

Jeśli chodzi o bezpośredni bilans między tymi drużynami, to jest on korzystniejszy dla hokeistów spod Tatr. W rozegranych 3 spotkaniach odnieśliśmy jedno zwycięstwo 4:1 oraz dwie porażki 1:6 i 1:2.

Krystian Dziubiński, kapitan Podhala jest najskuteczniejszym zawodnikiem przeciwko „GieKSie”. Popularny „Dziubek” w trzech spotkaniach zanotował 4 punkty, zdobywając dwie bramki oraz notując dwie asysty. Taki sam bilans punktowy zanotował także Richard Jencik, natomiast Alexander Pettersson odnotował 3 asysty oraz raz pokonał swojego rodaka w barwach „GieKSy”, Robina Rahma. W drużynie GKS-u Katowice najwięcej punktów przeciwko „Szarotkom” zanotował Teddy da Costa. Francuski napastnik trzykrotnie znajdował sposób na Przemysława Odrobnego.

Wynik piątkowego spotkania w dużej mierze zależeć będzie od dyspozycji obu bramkarzy, którzy należą do czołówki bramkarzy Polskiej Hokej Ligi w klasyfikacji skuteczności obronionych strzałów. Przemysław Odrobny, bramkarz Podhala Nowy targ do tej pory rozegrał 33 ligowe spotkania, w których bronił ze skutecznością na poziomie 93%. Taką samą skuteczność prezentuje Robin Rahm, jednak Szwed rozegrał 28 spotkań obecnego sezonu.

Sędziowie: Paweł Breske, Paweł Pomorzewski (główni), Dariusz Pobożniak, Dawid Mazur (liniowi)

10.01.2020 r. (piątek) godz. 18:00: Podhale Nowy Targ – GKS Katowice

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*