[ZAPOWIEDŹ] W niedzielę gramy z Jastrzębiem

Dodano przez sowin | 11 stycznia 2020 14:30
Licznik odwiedzin: 368

W niedzielne popołudnie w „Satelicie” w ramach 36. kolejki Polskiej Hokej Ligi zmierzą się drużyny GKS-u Katowice oraz JKH GKS-u Jastrzębie.

W obecnym sezonie katowiczanie dwukrotnie przegrali z drużyną JKH 2:3 oraz 0:2 i raz wygrali 2:1.

W ligowej tabeli wyższą, bo trzecią pozycję zajmują nasi przeciwnicy z dorobkiem 70 punktów. Katowiczanie zdobyli do tej pory 63 punkty i plasują się na piątym miejscu ligowej tabeli.

W ostatniej kolejce podopieczni Roberta Kalabera odpoczywali, bowiem ze względu na udział Comarch Cracovii w finałowym turnieju Pucharu Kontynentalnego swoje spotkanie rozegrali awansem w dniu 10 grudnia 2019 roku, przegrywając po rzutach karnych 2:3. Takim samym rezultatem, jednak na korzyść „trójkolorowych” zakończyło się ostatnie ligowe spotkanie z drużyną Podhala Nowy Targ. Bramki dla drużyny z alei Korfantego zdobyli Jussi Makkonen, Patryk Krężołek oraz Nestori Lahde.

Teddy da Costa jest najskuteczniejszym zawodnikiem GieKSy. Francuz rozegrał w obecnym sezonie 30 spotkań, w których zdobył 25 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej, natomiast najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w drużynie JKH GKS-u Jastrzębie jest Martin Kasperlik, który w 34 spotkaniach obecnego sezonu zdobył 42 punkty, za 22 bramki oraz 20 asyst.

W klasyfikacji skuteczności obronionych strzałów Robin Rahm oraz Ondrej Raszka prezentują podobny poziom. Czeski bramkarz jastrzębian rozegrał 25 ligowych spotkań, w których bronił ze skutecznością 93,1%. Minimalnie niższą skuteczność prezentuje szwedzki bramkarz „GieKSy”, który rozegrał 29 ligowych spotkań, w których bronił ze skutecznością 93%.

Sędziowie: Paweł Meszyński, Paweł Kosiński (główni), Wiktor Zień, Mateusz Bucki (liniowi)

12.01.2020 r. (niedziela) godz. 17:00: GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*