[ZAPOWIEDŹ] W czwartek gramy z Zagłębiem

Dodano przez sowin | 13 października 2021 12:30
Licznik odwiedzin: 176

Wyjątkowo nie w piątek, a w czwartek GieKSa rozegra swoje ligowe spotkanie, a naszym przeciwnikiem będzie Zagłębie Sosnowiec.

Sosnowiczanie obecnie zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów. W rozegranych do tej pory 10. kolejkach hokeiści z Zamkowej odnieśli dwa zwycięstwa w regulaminowym czasie, jedno zwycięstwo w dogrywce, a także ponieśli pięć porażek w regulaminowym czasie gry oraz przegrali dwukrotnie po rzutach karnych.  Mimo niskiego miejsca w tabeli drużyna Zagłębia jest trzecia pod względem zdobytych bramek – 35. Duża w tym zasługa dwóch rosyjskich napastników: Jewgienija Nikifora oraz Aleksandra Wasilijewa. Pierwszy z nich jest z dorobkiem 9 bramek, nie tylko najlepszym strzelcem swojej drużyny, ale także Ex aequo z napastnikiem GieKSy – Anthonem Erikssenem i napastnikiem Ciarko STS-u Sanok – Jakubem Bukowskim najbardziej bramkostrzelnym hokeistą całej ligi. Drugi z wymienionych, wraz z naszym kapitanem są najlepszymi asystentami ligi. Obaj zawodnicy mają na swoim koncie po 13 kluczowych podań. Jeśli chodzi o aspekty defensywne, to podopieczni trenera Grzegorza Klicha stracili 45 bramek, a Michał Czernik w 9 rozegranych meczach bronił ze skutecznością 87,6%.

W pierwszej rundzie wygraliśmy w Sosnowcu 5:2, a bramki wówczas zdobyli: Jewgenij Nikiforow i Jarosław Rzeszutko dla Zagłębia oraz Patryk Wronka (dwie) Aleksndr Jakimenko, Mathias Lehtonen oraz Anthon Eriksson – dla GieKSy.

14.10.2021 (niedziela) godz. 18:30 „Satelita”: GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec

sędziowie: Paweł Breske, Mateusz Krzywda (główni), Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów,

d/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*