[ZAPOWIEDŹ] Tradycyjnie – starcie z Unią spotkaniem na szczycie

Dodano przez Adi | 6 grudnia 2022 07:35
Licznik odwiedzin: 170

Hokejowa GieKSa rozpoczyna czwartą rundę zmagań w PHL – w 28. kolejce pauzowaliśmy, a teraz czeka nas mecz z liderem tabeli.

Pewne jest, że najbliższy pojedynek nie doprowadzi do zmiany na pierwszym miejscu – z 58 punktami Re-Plast Unia Oświęcim wyprzedza GieKSę oraz Cracovię o 6 oczek, choć GKS ma rozegrany mecz mniej. 106 goli strzelonych to zdecydowanie najlepszy dorobek w lidze – o 13 więcej od drugiej pod tym względem Cracovii. Gorzej ma się sprawa, jeśli chodzi o defensywę – oświęcimianie stracili 54 bramki, 5 więcej od GieKSy (ponownie trzeba pamiętać o różnicy w liczbie rozegranych spotkań), 50 goli stracił GKS Tychy, a taka sama liczba goli straconych, ile przy Unii, widnieje także przy JKH GKS-ie Jastrzębie. Srebrni medaliści z zeszłego sezonu przystąpią do meczu po zwycięstwie w dopiero w rzutach karnych przeciwko TAURON Podhalu Nowy Targ.

Ofensywie Unii przewodzi kapitan Krystian Dziubiński oraz Teddy Da Costa z 27 punktami, jednak aż 7 zawodników przekroczyło już barierę 20 oczek w klasyfikacji kanadyjskiej. Dziubiński z 17 trafieniami jest także najlepszym strzelcem drużyny. Dopiero na 9 miejscu w klubowej tabeli punktów znajdziemy pierwszego obrońcę – Jerofejevs dorzucił z niebieskiej bramkę oraz 12 asyst. Zastępujący kontuzjowanego Linusa Lundina Kevin Lindskoug broni w tym sezonie na 91,6%.

GieKSa stanie przed szansą na doprowadzenie do remisu w rywalizacji z Unią, jeśli chodzi o trwający sezon – wygraliśmy pierwsze spotkanie w Oświęcimiu 4:1, jednak w drugiej rundzie wyraźnie ulegliśmy 2:6, choć prowadziliśmy 2:0, a w trzecim starciu i zarazem pierwszym w Satelicie zaliczyliśmy nieudaną pogoń za wynikiem w trzeciej tercji i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:4 dla Unii. Teraz także zmierzymy się na lodowisku w Katowicach.

6.12.2022 (wtorek, 18:30) GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*