[ZAPOWIEDŹ] Rozpoczynamy drugą rundę PLH. Na początek mecz z Naprzodem Janów

Dodano przez sowin | 17 października 2019 06:27
Licznik odwiedzin: 384

W piątek 18.10.2019 r. o godzinie 19:00 na lodowisku „Jantor” po raz drugi w tym sezonie między sobą skrzyżują kije hokeiści Naprzodu Janów oraz katowickiej „GieKSy”.

Po pierwszej rozegranej rundzie Janowianie zajmują ostatnią pozycję w ligowej tabeli, z zerowym dorobkiem punktowym. W ostatnim spotkaniu hokeiści Naprzodu ulegli Kadrze PZHL-u do lat 23 2:4. W dotychczasowych spotkaniach podopieczni Jacka Szopińskiego zdobyli zaledwie 10 bramek, tracąc najwięcej w lidze, bo aż 73.

W odmiennych nastrojach do tego spotkania podejdą „trójkolorowi”, którzy po dwóch porażkach z Unią Oświęcim oraz Zagłębiem Sosnowiec, we wtorkowy wieczór w „Satelicie” mimo remisu po dogrywce ze słowacką drużyną HC 07 Detva awansowali do półfinału Pucharu Wyszehradzkiego. W lidze hokeiści z alei Korfantego zajmują po 9 kolejkach czwartą pozycję ze stratą 3 punktów do liderującego GKS-u Tychy.

W obecnych rozgrywkach katowiczanie stracili najmniej bramek spośród wszystkich drużyn Polskiej Hokej Ligi – 14, zdobywając 31, co plasuje ich na. 9 pozycji pod kątem strzelonych bramek. Mniej bramek jedynie zdobyły drużyny Kadry PZHL-u U-23 (16 bramek) oraz piątkowy rywal – Naprzód Janów (8 bramek).

Indolencja strzelecka ma również przełożenie na klasyfikację kanadyjską zawodników PLH. Najskuteczniejszy zawodnik „GieKSy” Grzegorz Pasiut na swoim koncie ma 7 punktów, które zdobył za  7asyst. We wtorkowym meczu nasz kapitan zdobył dwie ważne bramki w spotkaniu ze słowacką Detvą na 1:3 oraz na 3:3 na dwie sekundy przed końcem dogrywki, zapewniając awans do półfinału. Mamy nadzieję, że te bramki pomogą się Grzegorzowi odblokować w rodzimych rozgrywkach i do zdobytych asyst zacznie dokładać gole.

Wśród janowian, najskuteczniejszymi zawodnikami są: Maskim Citok, który do tej pory zdobył 5 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej, zdobywając 3 bramki oraz 2 asysty. Takim samym dorobkiem punktowym może pochwalić się Rosjanin Maksim Kondraszow, zaliczając 2 bramki i 3 asysty.

W klasyfikacji skuteczności interwencji bramkarzy trzecią pozycję zajmuje bramkarz GKS-u Katowice, który broni ze skutecznością 93.30% puszczając średnio 1.57 bramki na mecz. Natomiast mniej korzystnie przedstawiają się statystyki janowskich golkiperów. Trener Jacek Szopiński często korzysta z obu swoich bramkarzy, dając im szanse praktycznie w każdym meczu. Do tej pory  Michał Krofta wziął udział w 9 meczach, w których bronił ze skutecznością 84.70%, puszczając średnio 5 bramek na mecz. Nieco lepiej prezentują się statystki Samuela Bernarda, który zaliczył dotychczas w PLH  7  spotkań, w których przepuszczał średnio 3,86 bramek na mecz, co przekłada się na skuteczność na poziomie 85.10%

W pierwszym spotkaniu, które inaugurowało sezon 2019/2020 Polskiej Hokej Lidze pewnie zwyciężyli podopieczni Risto Dufvy, aplikując rywalowi siedem goli, nie tracąc żadnego. Bramki w tamtym spotkaniu zdobyli: po dwie Michalski oraz Starzyński, natomiast po jednym celnym trafieniu zaliczyli: Paszek, Turtiainen oraz Makkonen.

18.10.2019 r. (piątek) godz. 1900: Naprzód Janów – GKS Katowice

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*