[ZAPOWIEDŹ] Przedostatnie spotkanie w sezonie zasadniczym w „Satelicie”

Dodano przez sowin | 1 lutego 2020 14:45
Licznik odwiedzin: 324

W najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 w „Satelicie” zmierzą się ze sobą drużyny katowickiej „GieKSy” oraz Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS-u Jastrzębie. Dla katowiczan będzie to przedostatnie spotkanie przed fazą play-off, które rozegrają w roli gospodarza. W „Satelicie” po raz ostatni w sezonie zasadniczym spotkamy się 16 lutego podczas meczu z Naprzodem Janów.

Obie drużyny zmierzyły się ze sobą czterokrotnie w bieżącym sezonie Polskiej Hokej Ligi. Zarówno jastrzębianie, jak i katowiczanie odnieśli po dwa zwycięstwa. Zarówno bilans punktowy, jak i bramkowy jest remisowy 6:6. W naszej ekipie po dwie bramki przeciwko JKH GKS-owi Jastrzębie zdobyli Patryk Krężołek i Grzegorz Pasiut, a po jednej bramce zanotowali Nestori Lahde oraz Jussi Makkonen. W drużynie prowadzonej przez trenera Roberta Kalabera dwukrotnie naszego bramkarza pokonał były zawodnik „GieKSy” Radosław Sawicki, a po jednym golu zdobyli: Kamil Górny, Martin Kasperlik, Artiom Iossafov i Henri Auvinen.

W ostatniej kolejce nasza drużyna uległa na wyjeździe Re-Plast Unii Oświęcim 1:2, a drużyna z Jastrzębia pokonała nowotarskie Podhale 4:3. W ligowej tabeli hokeiści znad czeskiej granicy zajmują trzecią pozycję z dorobkiem 83 punktów, mając o jedno spotkanie mniej rozegrane. Podopieczni Roberta Kalabera o cztery punkty wyprzedzają naszą drużynę, która zajmuje piąte miejsce, z taką samą liczbą punktów, co czwarta Comarch Cracovia, jednak gorszy bilans bezpośrednich spotkań z „Pasami” sprawił, iż jesteśmy sklasyfikowani w tabeli ligowej niżej.

Martin Kasperlik, napastnik jastrzębian jest nie tylko liderem strzelców w Polskiej Hokej Ligi z dorobkiem 25 bramek, ale również najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem swojej drużyny w klasyfikacji kanadyjskiej z dorobkiem 50 punktów. Trzy punkty mniej od Czecha zdobył Artiom Iossafov. Na kolejnych dówch miejscach wśród zawodników JKH GKS-u Jastrzębie sklasyfikowani zostali dwaj byli zawodnicy „GieKSy”: Maciej Urbanowicz (41punktów) oraz Radosław Sawicki (39 punktów).  Najlepiej punktującego zawodnika naszej drużyny, Grzegorza Pasiuta (35 punktów), wyprzedza jeszcze dwóch zawodników JKH GKS-u Jastrzębie Henrich Jabornik (39 puntków) oraz Dominik Paś (37 punktów)

Obaj bramkarze prezentują wyrównaną formę w obecnym sezonie. Ondrej Raszka rozegrał 30 ligowych spotkań, broniąc w nich ze skutecznością 93,1%. Siedem meczów więcej od Czecha rozegrał Robin Rahm, który do tej pory bronił ze skutecznością na poziomie 93,2%.

W pozostałych spotkaniach zmierzą się bezpośrednio obecny Mistrz Polski, GKS Tychy z Wicemistrzem, drużyną Comarch Cracovii. Tyszanie po piątkowym zwycięstwie z drużyną Lotosu Gdańsk zapewnili sobie pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym obecnego sezonu, natomiast krakowianie cały czas walczą o jak najlepszą pozycję przed decydującą fazą sezonu 2019/2020. Lotos Gdańsk będzie podejmował na własnym lodowisku wicelidera tabeli, drużynę Re-Plast Unii Oświęcim. Gdańszczanie do trzeciej drużyny tracą 9 punktów oraz do czwartej i piątej drużyny tylko i albo aż pięć oczek. W Toruniu zmierzą się ekipy Energii Toruń i Zagłębia Sosnowiec. W przypadku wygranej torunian zapewnią sobie awans do fazy play-off, natomiast jeżeli wygrają sosnowiczanie, to zachowają matematyczne szanse na awans do decydującej fazy sezonu. W ostatnim meczu zapowiadanej kolejki w Nowym Targu drużyna Podhala zmierzy się z Naprzodem Janów. Nowotarżanie w przypadku porażki naszej drużyny i krakowian zajmą czwartą pozycję w tabeli.

Sędziowie: Przemysław Gabryszak, Bartosz Kaczmarek (główni), Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi)

Niedziela, 02.02.2020 r. (niedziela) godz. 17:00 „Satelita”: GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*