[ZAPOWIEDŹ] Przeciwnik bez zwycięstwa od września

Dodano przez Adi | 1 grudnia 2022 20:08
Licznik odwiedzin: 161

W najbliższy piątek rywalem hokejowej GieKSy będzie Tauron Podhale Nowy Targ.

Będzie to pierwszy grudniowy mecz GKS-u, a tymczasem Podhalanie przez cały październik i listopad nie wygrali ani razu – swoje jedyne dwa zwycięstwa odnieśli jeszcze we wrześniu. Trzykrotnie przez ten okres udało im się zakończyć regulaminowe 60 minut remisem, jednak za każdym razem ostatecznie i tak przegrywali – w tym swój ostatni mecz, kiedy to w rzutach karnych okazali się gorsi od STS-u Sanok. Z zaledwie 9 punktami zajmują oczywiście ostatnie miejsce w PHL, choć do KH Energi Toruń tracą jedynie 6 ,,oczek”. 40 goli strzelonych to najsłabszy wynik w lidze, jednak 95 straconych to rezultat lepszy od wspomnianej Energi.

Jeśli w przypadku drużyny z Nowego Targu można mówić o jakichkolwiek liderach, to są nimi Olexei Vorona, Bartłomiej Neupaer i Fabian Kapica. Ukraiński napastnik z 12 punktami przewodzi klubowej klasyfikacji kanadysjskiej, wychowanek Neupauer z 6 golami jest najlepszym strzelcem, a dołożył do nich także 4 asysty, natomiast 20-letni Kapica także zanotował 10 punktów, jednak rozgrywając 2 mecze mniej od pozostałej dwójki. Po przejściu Kevina Lindskouga do Unii Oświęcim obsada bramki Podhala jest w 100% polska – nieco bardziej doświadczony Bizub broni na 88,3%, a 19-letni Klimowski na 86,3%.

Spotkanie rozegrane dokładnie dwa miesiące wcześniej w Nowym Targu zakończyło się wynikiem 0:5 po bramkach obcokrajowców: Olssona, Blomqvista, Magee, Lehtonena oraz Hitosato, natomiast w Satelicie GieKSa wygrała 4:1, dublety ustrzelili Fraszko i Magee, a honorowe trafienie zanotował Jelinek.

02.12.2022 (piątek, 18:30) GKS Katowice – Tauron Podhale Nowy Targ

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*