[ZAPOWIEDŹ] Prima Aprilis w Gdyni

Dodano przez Toczmek | 31 marca 2023 22:11
Licznik odwiedzin: 972

Przerwa reprezentacyjna dobiegła końca i czas wrócić do szarej rzeczywistości. W wielosekcyjnej GieKSie nie można narzekać na nudę. Po wczorajszym kapitalnym zwycięstwie hokeistów i wywalczeniu Mistrzostwa Polski, już w sobotę fani będą zerkać w stronę Gdyni, gdzie Rafał Górak z drużyną będzie walczyć o ligowe punkty.

Nie bez powodu wspominam o ligowych punktach, ponieważ statystycznie katowiczanie w tym sezonie grają już tylko o utrzymanie. Udawanie osiągania celów poprzez osiągnięcie wyższego miejsca niż w sezonie poprzednim możemy włożyć między bajki w temacie sportowej ambicji. Niestety człowieka powoli ogarnia zwykłe rozczarowanie, chociaż jeszcze wszystko może się wydarzyć w tym sezonie, a jest kilka scenariuszy, które mogą bardzo mocno zaognić aktualną sytuację. W sobotę liczę, że nie będziemy musieli traktować tego meczu w formie żartu, nawiązując do daty jego rozegrania.

Arka Gdynia w tym sezonie gra w kratkę, chociaż utrzymuje się na miejscu barażowym z przewagą dwóch punktów. Szansy upatrujemy w tym, że podopieczni trenera Hermesa gorzej spisują się w meczach u siebie. Na pewno trzeba będzie uważać na Karola Czubaka, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem Arki. Więcej o naszym rywalu przeczytasz TUTAJ.

A co w GieKSie słychać? W przerwie reprezentacyjnej trójkolorowy rozgrywali sparing z Legią Warszawa. Cel tego sparingu nie do końca był znany, ponieważ już przed meczem zakładana była wysoka porażka. Być może po tej przerwie efekt będzie jednak pozytywny, aczkolwiek trudno w obecnej chwili być optymistą. GKS ma obecnie osiem punktów straty do baraży oraz tyle samo przewagi nad strefą spadkową, a ostatnie mecze pokazały, że problem może być w głowach zawodników. 

Mam nadzieję, że w ten weekend nasze dobre nastroje będą utrzymane i po meczu w Gdyni będziemy mogli odetchnąć z ulgą, a być może zacząć marzyć, bo o innych kategoriach niż coś więcej w tym sezonie racjonalnie ciężko myśleć. Start spotkania w sobotę o 20:00, na naszej stronie będzie LIVE oraz Fotogaleria!

P.S. Pamiętajcie o zerknięciu na vloga!

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Prawda — 1 kwietnia 2023 @ 20:00

  Radiowej transmisji juz nigdy nie bedzie ?
  stare dobre czasy juz nie wroca ehh INO GieKSa

 2. Irishman — 1 kwietnia 2023 @ 12:38

  Wygramy 3:0

  ……..taki primaaprilisowy żarcik 😉 😉 😉

 3. Kato — 1 kwietnia 2023 @ 07:28

  Oby sukces Mistrzów Hokeistów trwał ciągle w Katowicach. Zaraził swoim sukcesem miasto, klub i społeczność Katowic. Życzę wszystkim aby radowali się i cieszyli z tych niezapomnianych chwil i naszym drużyną żeby dawali z siebie wszystko bo warto. Warto Panowie piłkarze wygrywać dla swoich kibiców.
  Wygrywajcie dla nas aby w naszych sercach zapanowała w końcu radość. GKS! GKS! GKS!

 

Dodaj komentarz

*