[ZAPOWIEDŹ] Powtórka z finału i mecz z liderem jednocześnie

Dodano przez Adi | 26 września 2022 08:59
Licznik odwiedzin: 262

Hokejowy maraton trwa – we wtorek GieKSa rozegra zaległy mecz w ramach 2. kolejki PHL, a jej rywalem będzie Re-Plast Unia Oświęcim.

Po niedzielnej porażce GKS-u przeciwko STS-owi Sanok Unia pozostała jedyną niepokonaną drużyną w tej sezonie. Podopieczni Nika Zupancica, który wrócił na ławkę trenerską Unii i zastąpił Toma Coolena, po 5 rozegranych meczach mają komplet 15 zdobytych punktów, najwięcej strzelonych goli (23) i najmniej straconych (5).

W niedzielę oświęcimianie bez większego problemu pokonali na wyjeździe Energę Toruń 0:6. Już drugie czyste konto w tym sezonie zanotował Linus Lundin, który z 96,5% obronionych strzałów jest najskuteczniejszym bramkarzem na starcie ligi. O sile ofensywnej Unitów decyduje przede wszystkim sprowadzony z GKS-u Tychy Michael Cichy, który niedawno przekroczył granicę 500 zdobytych punktów w PHL, oraz Krystian Dziubiński strzelający średnio gola na mecz. W Oświęcimiu szybko zaaklimatyzowali się także Ukraińcy Andrei Deniskin i Pavel Padakin.

W zeszłym sezonie na pierwszego zwycięstwo nad Unią czekaliśmy aż do 4. rundy, gdy wygraliśmy w Oświęcimiu po dogrywce. Komplet punktów udało się natomiast zdobyć w ostatniej rundzie sezonu zasadniczego, gdy wygraliśmy wysoko 6:1 w Satelicie, co było małą zapowiedzią tego, jak może wyglądać ewentualne starcie w fazie play-off – a gdy do tego starcia doszło w finale, w serii do 4 zwycięstw byliśmy niepokonani, czego chyba nikomu nie trzeba przypominać. Pierwszy mecz pomiędzy finalistami z zeszłego sezonu odbędzie się we wtorek w Oświęcimiu o 18:00.

27.09.2022 (wtorek, 18:00) Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*