[ZAPOWIEDŹ] Hokeiści powalczą o udział w Pucharze Polski

Dodano przez sowin | 14 listopada 2019 21:53
Licznik odwiedzin: 357

Czwarte i szóste miejsce w ligowej tabeli zajmują drużyny GKS-u Katowice oraz PKH Lotosu Gdańsk, które w piątek 15 listopada w „Satelicie” zmierzą się ze sobą w ramach 18. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Obie drużyny mają jeszcze realne szanse na wzięcie udziału w rozgrywkach o Puchar Polski, w którym udział wezmą drużyny z miejsc od 1 do 4 po rozegraniu dwóch rund sezonu zasadniczego 2019/2020.

Gdańszczanie do tej pory zdobyli 30 punktów, odnosząc 10 zwycięstw oraz 7 porażek. W ostatniej kolejce hokeiści znad Bałtyku pokonali Comarch Cracovię Kraków 2:1 po serii rzutów karnych. Obie bramki zdobył Petr Polodna, który jest jednym z najskuteczniejszych hokeistów PKH Lotosu Gdańsk w klasyfikacji kanadyjskiej. Doświadczony Czech do tej pory zanotował 17 punktów, zdobywając 9 bramek oraz 8 asyst. Również takim samym dorobkiem punktowym może pochwalić się Jan Steber, który ma na swoim koncie 8 bramek oraz 9 asyst.  Siłą napędową podopiecznych Marka Ziętary jest pierwsza formacja składająca się praktycznie z doświadczonych zawodników Polskiej Hokej Ligi, którzy, mimo swojego wieku są nadal wartościowymi zawodnikami. W tym gronie można wymienić: Ladislava Havlika, Jana Stebera, Petra Polodne oraz Josefa Vitka. Wymienieni Czesi do tej pory łącznie zdobyli 27 z 62 bramek dla drużyny PKH Lotosu Gdańsk.

Również zwycięstwem zakończyło się ostatnie spotkanie hokeistów GKS-u Katowice, którzy pokonali na wyjeździe drużynę KH Energii Toruń 4:1. Bramki dla „trójkolorowych” zdobyli: Oula Uski, Filip Starzyński, Jaakko Turtainen oraz Patryk Krężołek. Dzięki temu zwycięstwu katowiczanie zajmują czwartą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 32 punktów, za 11 zwycięstw oraz 6 porażek. Najlepiej punktujący zawodnik GKS-u Katowice Teddy da Costa zajmuje 31 pozycję z dorobkiem 13 punktów, na co składa się 7 bramek oraz 6 asyst.

Solidną podporą zarówno drużyny z Gdańska, jak i Katowic są bramkarze.  Tomas Fucik, obecnie jest wiceliderem wśród najlepiej broniących bramkarzy naszej ligi. Jego skuteczność obronionych strzałów oscyluje na poziomie 93,4%, przepuszczając średnio 1,71 bramki na mecz. Minimalnie gorsze statystki od golkipera drużyny z Gdańska ma katowicki bramkarz Robin Rahm, który plasuje się na czwartej pozycji pod względem skuteczności obronionych strzałów 93,00%. Szwedzki bramkarz „GieKSy” przepuszcza średnio 1,79 bramki na mecz.

W pierwszej rundzie komplet punktów zdobyli katowiczanie, wygrywając 1:0 po golu Mateusza Michalskiego.

Sędziowie: Przemysław Kępa, Robert Długi (główni), Marcin Młynarski, Mateusz Bucki (liniowi)

15.11.2019 r. (piątek) godz. 18:30: GKS Katowice – PKH Lotos Gdańsk

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*