[ZAPOWIEDŹ] Pojedynek ligowych sąsiadów

Dodano przez sowin | 2 grudnia 2019 10:30
Licznik odwiedzin: 326

Podhale Nowy Targ będzie kolejnym przeciwnikiem katowickiej „GieKSy” w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Drużyny z Nowego Targu i Katowic są sąsiadami w ligowej tabeli. Obie ekipy rozegrały 25 ligowych spotkań, w których podopieczni Piotra Sarnika  zdobyli 48 punktów, co plasuje ich na 4 pozycji w ligowej tabeli. Trzy punkty mniej na swoim koncie mają nowotarżanie, zajmując 4 lokatę w tabeli.

Do tej pory obie drużyny zmierzyły się dwukrotnie. W Katowicach zwyciężyli „trójkolorowi” 4:1, a bramki dla katowiczan w tym spotkaniu zdobyli: Teddy da Costa dwie,  Patryk Krężołek oraz Nestori Lahde po jednej. Honorowe trafienie dla „Szarotek” zaliczył Maciej Sulka. Nowotarżanie za porażkę w Katowicach zrewanżowali się 29 października, gromiąc na własnym lodowisku hokeistów z alei Korfantego 6:1. Na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Richard Jencik oraz Krystian Dziubiński, a po jednym golu na swoim koncie zapisali Jussi Nattinen i Franek Tomas. Jedynego gola dla „GieKSy” zdobył Teddy da Costa.

W ostatniej kolejce obie drużyny zmierzyły się w derbowych spotkaniach. Nowotarżanie na własnym lodzie zmierzyły się w derbach Małopolski z drużyną Comarch Cracovii. Mecz zakończył się porażką „Szarotek” 1:2, a bramkę dla naszych przeciwników zdobył Richard Jencik. „Trójkolorowi” mieli dużo łatwiejsze zadanie, bowiem w derbach Katowic zmierzyli się z najsłabszą drużyną ligi – Naprzodem Janów, wygrywając 8:0. Gole zdobyli: Mateusz Michalski dwie, Tadej Cimzar, Jussi Makkonen, Oula Uski, Mikko Franssila, Tuukka Rajamaki, Filip Starzyński po jednej.

Kapitan Podhala Nowy Targ, Krystian Dziubiński jest najlepiej punktującym zawodnikiem ligi z dorobkiem 35 punktów (16G, 19A). Siedem punktów mniej od popularnego „Dziubka” zgromadził Emil Svec, który zdobył 13 bramek oraz 15 asyst.  Jeden punkt mniej od czeskiego napastnika na swoim koncie ma Richard Jencik.  Przed najwyżej sklasyfikowanym hokeistą drużyny z Katowic znajduje się jeszcze trzech nowotarżan: Tomas Franek (23 punkty – 12 G, 11A), Jussi Nattinen (22 punkty – 11G, 11A) oraz Bartłomiej Neupauer (21 punktów – 9G, 12A). Do tego ostatniego Teddy da Costa, najskuteczniejszy hokeista katowiczan traci 2 punkty. Francuski napastnik do tej pory zdobył 19 punktów, zdobywając 11 bramek i 8 asyst.

Przemysław Odrobny, bramkarz Podhala Nowy Targ oraz jego vis-a-vis Robin Rahm, są pewnymi punktami swoich drużyn, o czym świadczą statystyki. Popularny „Wiedźmin” rozegrał 25 ligowych spotkań, w których przepuszcza średnio 2,08 bramki na mecz, a jego skuteczność obronionych strzałów wynosi 92,6%. Pięć spotkań mniej rozegrał Szwed w barwach „GieKSy”, który broni ze skutecznością 93%, przepuszczając średnio 1,85 bramki na mecz

Sędziowie: Mateusz Krzywda, Bartłosz Kaczmarek (główni), Dariusz Pobożniak, Piotr Matlakiewicz (liniowi)

 03.12.2019 r. (wtorek) godz. 18:30: GKS Katowice – Podhale Nowy Targ

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*