[ZAPOWIEDŹ] Podtrzymać zwycięską passę

Dodano przez sowin | 13 stycznia 2020 12:30
Licznik odwiedzin: 261

We wtorek hokeiści „GieKSy” udadzą się na wyjazdowe spotkanie z drużyną KH Energii Toruń.

W ligowej tabeli nasza drużyna zajmuje piątą pozycję z dorobkiem 66 punktów, natomiast „Stalowe pierniki” do tej pory zgromadziły 49 punktów i sklasyfikowani są na ósmym miejscu w tabeli.

Katowiczanie w ostatniej kolejce pokonali drużynę JKH GKS-u Jastrzębie 2:0 po bramkach kapitana, Grzegorza Pasiuta, natomiast torunianie w niedzielę odpoczywali, gdyż swoje spotkanie rozegrali awansem w dniu 17 grudnia 2019 roku, ze względu na udział Comarch Cracovii w finałowym turnieju Pucharu Kontynentalnego. Ostatecznie komplet punktów zgarnęli podopieczni Juriego Czukha, wygrywając 3:2 po dwóch bramkach Michała Kalinowskiego oraz jednej Jegora Fieofanowa.

W obecnym sezonie obie drużyny zmierzyły się trzykrotnie i za każdym razem komplet punktów inkasowali „trójkolorowi”, wygrywając 3:1, 4:1 oraz 7:1.  Najwięcej punktów w meczach przeciwko drużynie z grodu Kopernika zdobyli Teddy da Costa i Patryk Krężołek. Obaj wpisali się do protokołu sędziowskiego czterokrotnie, z tym że francuski napastnik zdobył 3 bramki i zanotował 1 asystę, a Patryk Krężołek zanotował 2 bramki i 2 asysty. W drużynie z Torunia najwięcej, bo po 2 punkty przeciwko „GieKSie” zanotowali Jegor Fieofanow (1G, 1A), Jakub Jaworski (1G, 1A) oraz Daniel Minge (0G, 2A).

W klasyfikacji skuteczności obronionych strzałów dużo lepiej prezentuje się katowicki bramkarz Robin Rahm, który rozegrał 30 ligowych spotkań, broniąc na poziomie 93,3%. Jedno spotkanie więcej od Szweda rozegrał toruński bramkarz Patryk Spesny, który bronił ze skutecznością na poziomie 91,4%.

Sędziowie: Patryk Kasprzyk, Krzysztof Kozłowski (główni), Piotr Matlakiewicz, Maciej Waluszek (liniowi)

14.01.2020 r. (wtorek) godz. 18:30:  KH Energa Toruń – GKS Katowice

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*