[ZAPOWIEDŹ] Początek IV rundy PHL: Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice

Dodano przez sowin | 14 grudnia 2019 12:41
Licznik odwiedzin: 358

W niedzielę rozpocznie się przedostatnia runda Polskiej Hokej Ligi. W pierwszej kolejce „GieKSa” pojedzie do Oświęcimia na mecz z tamtejszą Unią. Do tej pory mecze z „biało-niebieskimi” były bardzo wyrównane i zacięte, o czym mogą świadczyć końcowe wyniki.

W pierwszej rundzie w „Satelicie” po bramce Martina Przygodzkiego komplet punktów zdobyli oświęcimianie. Było to jak do tej pory jedyne zwycięstwo „Unitów” nad GKS-em.  Dwa kolejne spotkania, zakończyły się zwycięstwami „trójkolorowych”. W drugie rundzie w Oświęcimiu wygraliśmy 1:0 po bramce Nestori’ego Lahde, a w trzeciej rundzie w małej hali przy rondzie po golach Ouli Uskiego oraz Teddy’ego da Costy dla drużyny z Katowic, oraz jedynego trafienia dla Unii autorstwa Gregora Koblara podopieczni Piotra Sarnika zdobyli 3 punkty. W dotychczasowych pojedynkach między tymi zespołami katowiczanie zdobyli 6 punktów, a oświęcimianie 3 punkty. Bilans bramkowy również jest na korzyść „GieKSy” 3:2.

W ligowej tabeli wyższe miejsce zajmują hokeiści z Małopolski. Po 29 ligowych kolejkach zajmują 4 pozycję z 55 punktami, wyprzedzając zaledwie o jedno oczko drużyną z Górnego Śląska, którzy sklasyfikowani są na 5 miejscu w ligowej tabeli.

W ostatniej kolejce hokeiści Unii zmierzyli się z Comarch Cracovią, wygrywając 6:1. Bramki dla „biało-niebieskich” zdobyli: Damian Piotrowicz – dwie oraz Alexei Trandin, Andrei Themar, Sebastian Kowalówka, Luka Kalan po jednej. „Trójkolorowi” natomiast w ostatniej kolejce pojechali na mecz do Gdańska z tamtejszą drużyną Lotosu. W dotychczasowych dwóch spotkaniach między katowiczanami i gdańszczanami spotkania kończyły się piłkarskimi rezultatami 1:0. W pierwszej rundzie w Gdańsku wygrała „GieKSa”, natomiast w Katowicach 1:0 wygrała drużyna znad morza. W piątkowym meczu również padł wynik 1:0, a ze zwycięstwa po końcowej syrenie cieszyli się hokeiści Lotosu.

Aleksiej Trandin jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Unii Oświęcim w klasyfikacji kanadyjskiej. Rosjanin do tej pory rozegrał 29 ligowych spotkań ,w których zdobył 32 punkty (11G, 21A). Dwa punkty mniej na swoim koncie zanotował do tej pory inny „unita” – Luka Kalan. Najskuteczniejszy hokeista „GieKSy” Teddy da Costa rozegrał do tej pory 28 ligowych spotkań, w których zdobył 24 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej za 14 bramek oraz 10 asyst.

Obie drużyny w swoich szeregach mają solidnych bramkarzy, którzy są w ścisłej czołówce wśród klasyfikacji najskuteczniej broniących golkiperów Polskiej Hokej Ligi. Clarke Saunders rozegrał do tej pory 23 spotkań w obecnym sezonie, broniąc ze skutecznością 93,1%. O jeden rozegrany mecz więcej na swoim koncie ma Robin Rahm, który broni ze skutecznością 93,3%.

Sędziowie: Włodzimierz Marczuk, Patryk Kaspryk (główni), Sławomir Szachniewicz, Włodzimierz Moszczyński (liniowi)

15.12.2019 r. (niedziela) godz. 17:00: Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*